Polsat Sport wzmacnia ekipę. Krzysztof Kosedowski i Igor Jakubowski komentatorami boksu

Krzysztof Kosedowski – brązowy medalista olimpijski w boksie, trener i ekspert pięściarski zadebiutuje w najbliższy czwartek jako komentator w Polsacie Sport. Debiut w tej roli ma już olimpijczyk Igor Jakubowski.

Obaj na stałe dołączają do bokserskiej ekipy komentatorskiej stacji.

Krzysztof Kosedowski to jeden z naszych olimpijskich medalistów. W 1980 roku podczas igrzysk w Moskwie wywalczył brąz w kategorii piórkowej. Rok później był również wicemistrzem Europy podczas turnieju w Tampere. Cztery razy został mistrzem Polski. Od lat Kosedowski jest też medialnym ekspertem. Udzielił dziesiątków wywiadów na temat boksu, gościł we wszystkich stacjach telewizyjnych. Z Telewizją Polsat związał się na wyłączność.

Debiut w Polsacie Sport ma już za sobą Igor Jakubowski. Olimpijczyk z Rio de Janeiro wspólnie z Andrzejem Kostyrą skomentował pierwszą w erze pandemii walkę o mistrzostwo świata – starcie Andrew Moloney – Joshua Franco. Jakubowski ma na koncie m.in. zwycięstwo w Turnieju Stamma, mistrzostwo Unii Europejskiej. W 2015 roku został też wicemistrzem Europy w kategorii średniej. W tej samej wadze wystąpił w olimpijskim turnieju w Rio, ale odpadł w pierwszej rundzie. Na zawodowym ringu stoczył na razie jedną walkę. W 2018 roku, wchodząc do ringu ze złamaną ręką, wygrał debiutancką walkę, ale od tamtej pory nie boksuje.