Polsat zadowolony z oglądalności festiwalu w Sopocie. Hitem Sopocki Hit Kabaretowy

W miniony weekend Telewizja Polsat pokazała kolejną edycję Polsat Super HitFestiwal, który cieszył się wysokimi wynikami oglądalności. Każdego dnia festiwalu stacja była liderem zarówno w grupie 16-59, jak i 4+.

Jak podaje nadawca, piątkowy wieczór spędziło z Polsatem prawie 3,2 milionów widzów. Pierwszego dnia koncerty uzyskały udziały w rynku 16,3% w grupie 16-59 oraz 15,5% w grupie 4+. Natomiast w sobotę z Telewizją Polsat bawiło się ponad 3,3 milionów widzów, co dało ponad 15% udziału w rynku w obu grupach 16-59 i 15,9% w 4+. Najlepiej oglądanym widowiskiem był niedzielny Sopocki Hit Kabaretowy, który przyciągnął ponad 4,4 mln widzów (udziały w trakcie show wyniosły 21,6% w grupach 16-59 i 21,3% w 4+).

Przez trzy dni fani bawili się podczas koncertów – Platynowego, „20 lat festiwali Polsatu w Sopocie” i „Sopockiego Hitu Kabaretowego”. Nie zabrakło jubileuszy – z Polsatem świętowali Zespół Pieśni i Tańca „Mazowsze”, Beata i Bajm, Dawid Kwiatkowski, Maciek Maleńczuk i IRA. Alicja Majewska odebrała nagrodę Bursztynowego Słowika. Usłyszeliśmy największe radiowe hity, które wykonali m.in. Julia Wieniawa i Maciej Musiałowski, bryska, Smolasty i Kaśka Sochacka. Doda wystąpiła w podwójnej roli – artystki i prowadzącej. Edyta Górniak wywołała łzy wzruszenia wykonaniem przeboju Lionela Richie, Maryla Rodowicz wraz z sopocką publicznością świętowała pięćdziesiątkę „Małgośki”.

Sopocki Hit Kabaretowy jak zawsze kończył trzydniową imprezę. Na specjalną uwagę zasługuje występ Jerzego Kryszaka, który nie opuścił ani jednego sopockiego festiwalu Polsatu. Jego tekst „Szczęśliwej Polski już czas” do melodii utworu Ryszarda Rynkowskiego o podobnym tytule wywołał na widowni ogromne poruszenie. Zabłysły setki świateł, a wykonanie uhonorowała burza oklasków. Za swój wkład w sopockie wieczory kabaretowe Jerzy Kryszak otrzymał nagrodę z rąk Marcina Wójcika z Kabaretu Ani Mru-Mru. Wśród wykonawców, którzy zaprezentowali się w Sopockim Hicie Kabaretowym, znaleźli się także Kabaret Moralnego Niepokoju, Kabaret Skeczów Męczących, Kabaret Młodych Panów, Marcin Daniec, Kabaret K2, Zdolni i Skromni oraz Kabaret Chyba.

Dane: Polsat/ NAM

Facebook Comments