Polsat Sport z technologią wirtualnych wywiadów

W ostatnim tygodniu w sportowym studiu Polsatu po raz pierwszy wykorzystano technologię, dzięki której dziennikarz będący w Warszawie rozmawia wirtualnie z osobami oddalonymi od studia o setki kilometrów.

Nową technologię użyto po raz pierwszy po meczu Memoriału Huberta Wagnera Polska-Serbia. Krzysztof Wanio, dziennikarz Polsatu Sport prowadzący studio w Warszawie, przeprowadził wywiad z zawodnikiem Reprezentacji Polski Dawidem Konarskim, który w tym czasie znajdował się w Krakowie. Siatkarz wirtualnie pojawił się w studiu Polsatu Sport, a widzowie mieli wrażenie, że obie osoby stają obok siebie chociaż fizycznie byli oddaleni od siebie o setki kilometrów. To pierwszy raz gdy tego typu technologia została wykorzystania w polskiej telewizji. Przy okazji meczów Memoriału Huberta Wagnera jeszcze kilkakrotnie widzowie mieli możliwość zobaczenia wirtualnych wywiadów.

„Najnowocześniejsze i największe studio sportowe w Polsce, które posiada Telewizja Polsat od samego początku przeniosło sport na wyższy poziom. Dzięki temu widzowie mają dostęp do najlepszych transmisji i materiałów około meczowych, gdzie zastosowanie nowych technologii, m.in. wirtualnych wywiadów daje naszej redakcji sportowej nieskończone możliwości przedstawienia widzom jeszcze więcej interesujących informacji o wybranych dyscyplinach sportowych, które można śledzić na sportowych antenach Polsatu”mówi Marian Kmita, dyrektor ds. sportu Telewizji Polsat.

Foto: polsatsport.pl

Facebook Comments