Ruszyła kampania „1% podatku” Fundacji Polsat na antenach Polsatu

Wystartowała kampania Fundacji Polsat i Telewizji Polsat zachęcająca do przekazywania 1% podatku na działania Fundacji.

Celem kampanii jest zwiększenie świadomości podatnika o możliwości przekazania jednego procenta swojego podatku na pomoc chorym dzieciom, podopiecznym Fundacji Polsat.

W tegorocznym spocie, którego myślą przewodnią jest „Sami nie damy rady”, dzieci – podopieczni Fundacji Polsat próbują odpowiedzieć na podstawowe pytania: co to jest choroba, dlaczego rodzice płaczą, dlaczego są smutni? Mówią o swoich pragnieniach i wreszcie pytają czy lubisz pomagać? Kampania składa się z czterech spotów i została zaplanowana do 30 kwietnia 2019 r.

W tym roku, zgodnie z nowym prawem fiskus wypełni za podatnika zeznanie roczne, ale pozostawia mu prawo do korekty dokumentu z własnej inicjatywy. Z wypełnionym przez Krajową Administrację Skarbową zeznaniem każdy będzie mógł się zapoznać na Portalu Podatkowym od 15 lutego. E-PIT wyliczy kwotę 1% podatku na podstawie aktualnych danych i automatycznie wskaże organizację, która w ubiegłym roku otrzymała 1%. Można to zmienić i wpisać Fundacja Polsat (KRS 0000 135 921).

Do dziś z 1% Fundacja otrzymała 19 542 215, 65 złotych. Cała kwota została przekazana na pomoc chorym dzieciom. Za uzyskane fundusze Fundacja zakupiła leki, sfinansowała rehabilitację zakup sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego dla dzieci z całej Polski.

Facebook Comments