Ruszyły zdjęcia do nowego serialu komediowego Polsatu

“Swaci” to nowa komediowa propozycja Polsatu, która zabierze widzów wspomnieniami do wakacji spędzanych u dziadków. 

Scenariusz obfitujący w zabawne dialogi, sielskie plenery polskiej wsi, a w rolach głównych Monika Krzywkowska, Mariusz Kiljan, Paweł Koślik i Beata Schimscheiner.

Podobno język polski to jeden z najtrudniejszych języków na świecie. I to nie tylko dla obcokrajowców. Bo swat dla warszawiaka to co innego niż swat dla ślązaka! Kto to taki? W niektórych regionach Polski nazywa się tak rodziców zięcia lub synowej.

Tytułowi swaci w serialu Polsatu to rodzice małżonków Ani i Mateusza (w tych rolach Paulina Lasota i Szymon Majchrzak). Dzieli ich wszystko, ale łączy najważniejsze – miłość do wspólnej wnuczki.

Ania i Mateusz decydują się na wakacje last minute. Swoją 7-letnią córkę Maję chcą zostawić pod opieką dziadków. W wyniku pomyłki z pomocą do opieki nad wnuczką przybywają zarówno pochodzący ze wsi rodzice Ani (Paweł Koślik, Beata Schimscheiner), jak i wielkomiejscy rodzice Mateusza (Monika Krzywkowska, Mariusz Kiljan). Zderzenie tych dwóch światów i wspólne mieszkanie w domku na prowincji spowoduje prawdziwą mieszankę wybuchową, bowiem jedni i drudzy dziadkowie mają swoje metody wychowawcze i walczą o atencję ukochanej wnuczki.

Tłem do wydarzeń w serialu będzie sielska polska wieś, a wśród jej mieszkańców role drugoplanowe zagrają między innymi Elżbieta Romanowska, Dominika Gwit, Dariusz Toczek czy Andrzej Niemirski.

Producentem serialu na licencji ukraińskiej jest firma Polot Media. Za adaptację scenariusza i reżyserię odpowiedzialny jest Kordian Piwowarski.

Foto: Aleksandra Mecwaldowska

Facebook Comments