Ruszyły zdjęcia do nowego serialu Polsatu

Nowa produkcja „Powrót do życia”, nad którą właśnie rozpoczęły się prace, to mieszanka mrocznego dramatu i komediowego absurdu, rozgrywająca się w urokliwej, nadmorskiej scenerii.

Najnowsza produkcja Polsatu to adaptacja brytyjskiej serii o nazwie „Back to Life”, nominowanej między innymi do nagrody Emmy. Opowiada historię Mai, która po spędzeniu ponad 20 lat w więzieniu za zamordowanie szkolnej przyjaciółki wraca do rodzinnego miasteczka. Wkrótce okazuje się, że nic nie jest takie proste i oczywiste, na jakie wygląda. Życie na wolności, znalezienie pracy, relacje z rodzicami, przyjaciółką, byłym chłopakiem, a już na pewno – popełniona przez nią zbrodnia.

Małomiasteczkowe sekrety
Zachowanie mieszkańców miasteczka również pozostawia wiele do życzenia, tym bardziej że część z nich uważa się za wzór cnót i moralności. Matka bohaterki zdradza męża w samochodzie, na potajemnych schadzkach, ojciec zbiera śmieci, a w parafialnym kole głównym tematem nie jest religia, tylko… sąsiedzi. „Powrót do życia” to mroczna i jednocześnie zabawna, na wskroś prawdziwa, ale też absurdalna historia o drugiej szansie od losu, wybaczeniu i małych rzeczach, które urastają do rangi marzeń.

Polska ekipa
Za realizację polskiej wersji serialu odpowiada Polot Media. Reżyserem jest Makary Janowski, a scenariusz opracował zespół: Beata Halastra, Ilona Łesyk-Moczulska, Małgorzata Pach-Galik i Michał Zasowski.

W roli głównej Magdalena Popławska, a w pozostałych rolach: Małgorzata Socha, Ewa Skibińska, Bartłomiej Kasprzykowski, Henryk Niebudek, Piotr Trojan, Wojciech Solarz, Joanna Żółkowska, Dorota Pomykała, Danuta Stenka.

Serial będzie miał premierę w serwisie Polsat Box Go.

Facebook Comments