„Sprawiedliwi – Wydział Kryminalny” premierowo w Czwórce. 6. sezon rusza 4 marca

W poniedziałek, 4 marca Czwórka ruszy z emisją premierowego, szóstego sezonu serialu „Sprawiedliwi – Wydział Kryminalny”.

W poprzednim sezonie romans Kuby (Michał Mrozek) i Izy (Urszula Bogucka) dowiódł, że stara miłość nie rdzewieje. Teraz niedoszli małżonkowie znów są razem – czy tym razem już na dobre? Czy dojdzie do ponownych zaręczyn? Rozwojowi sytuacji przygląda się Wach (Kamila Ścibiorek), której taki obrót spraw nie napawa optymizmem. W otoczeniu Kuby pojawi się jeszcze jedna kobieta. Tymczasem Kuba musi rozwiązać zagadkę tajemniczego zaginięcia męża Izy. Waldemar miał niejasne powiązania z gangsterami zza wschodniej granicy, toteż sprawa zostaje szybko odebrana Wach i Walczakowi oraz przeniesiona na wyższy szczebel. Tymczasem Kuba, który stara się dyskretnie opiekować Izą, odkrywa, że ktoś w nocy penetrował jej dom… Postanawia na własną rękę poprowadzić śledztwo, aby zapewnić dziewczynie ochronę. Razem z Wach szybko odkrywają coś, co wygląda na trop ukrywającego się Waldemara – wśród okolicznych bezdomnych widziano mężczyznę o wyglądzie pasującym do zaginionego. Kryminalni muszą się spieszyć, wiedzą, że mężczyzny szuka również ktoś inny: brutalny facet mówiący z akcentem zza wschodniej granicy. Iza tymczasem zbiera się do decydującej rozmowy na temat tego, co naprawdę czuje do Kuby.

W nowych odcinkach Jawor (Michał Kitliński) i Górska (Magdalena Margulewicz) kontynuować będą śledztwo w sprawie pedofila, które obfitować będzie w dramatyczne, pełne napięcia sytuacje. Zwrotów akcji i komplikacji nie zabraknie też w sferze uczuciowej u obojga śledczych.

Bez komplikacji – choć raczej komicznych – nie obędzie się też w życiu Kubisa (Marek Włodarczyk), szczególnie prywatnym, a w ciąg tych perypetii uwikłany będzie, chcąc nie chcąc, posterunkowy Wojtala (Sasza Reznikow).

Z kolei Kowalski (Tomasz Radawiec) pokaże się z zupełnie innej, zaskakującej strony. Okazuje się, że Bolo skrywa przed kolegami niemały talent…

W tym sezonie również pozornie nudna egzystencja policjanta Krzysztofa Kopczyka (Dariusz Siastacz) okaże się dużo bardziej skomplikowana… Ola Latoszek (Gabriela Oberbek) podejmie próbę złagodzenia dotkliwie odczuwanych przez niego skutków żartu, który miał być dla niego nauczką, sama zyska za to dobrego przyjaciela.

Tymczasem Kinga Wilk (Marika Tomczyk) znów zmagać się będzie z problemami wynikającymi z rodzinnej przeszłości i kłopotami jakich nastręczy jej brat.

W nowym sezonie poznamy też nowe postaci. Jedną z nich będzie Marek Gawlik – w tej roli Jędrzej Taranek – oficer CBŚ, współpracownik Huberta Wawerskiego. Do obsady dołączy też Monika Mrozowska, jako sąsiadka Kuby Walczaka.

„Sprawiedliwi – Wydział Kryminalny”, od poniedziałku do czwartku o godz. 20:00 w Czwórce.

Foto: Polsat

Facebook Comments