Stacje Polsatu pokażą „Polska Wybiera. Wybory samorządowe 2024”

7 kwietnia od godz. 20:00 do godz. 24:00 wieczór wyborczy w trzech kanałach informacyjnych Polsatu: Polsat News, Wydarzeniach 24 i Polsat News Polityka. A w nim między innymi wyniki sondażowe do sejmików oraz dla sześciu miast. 

W roli gospodarzy wieczoru  Piotr Witwicki – dyrektor Pionu Informacji i Publicystyki Telewizji Polsat i Katarzyna Zdanowicz (na głównej antenie Polsatu wieczór wyborczy od godz. 20:55).

Natomiast Bogdan Rymanowski będzie rozmawiać z najważniejszymi politykami, ekspertami i publicystami. Tego wieczoru jego gośćmi będą politycy: Michał Kobosko (Klub Parlamentarny Polska 2050-Trzecia Droga), Krzysztof Kwiatkowski (senator Platformy Obywatelskiej), Przemysław Czarnek (Klub Parlamentarny Prawo i Sprawiedliwość), Anna Maria Żukowska (Koalicyjny Klub Parlamentarny Lewicy), Michał Wawer (Klub Poselski Konfederacja), Małgorzata Paprocka (Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta) oraz politolodzy m.in. prof. Jarosław Flis (Uniwersytet Jagielloński), prof. Ewa Marciniak (dyr. CBOS) i dziennikarze Piotr Zaremba oraz Zuzanna Dąbrowska.

Mateusz Białkowski na bieżąco przekaże najciekawsze opinie internautów, prześledzi, co dzieje się w social mediach – poda najgorętsze tweety i komentarze.

Igor Sokołowski będzie analizował m.in. dane statystyczne oraz frekwencję wyborczą. Reporterzy Polsat News i Interii będą obecni we wszystkich sztabach wyborczych i stamtąd przekażą widzom najświeższe komentarze polityków oraz pokażą, jaka panuje w nich atmosfera. Będą też w siedzibie Państwowej Komisji Wyborczej.

Tuż po zakończeniu ciszy wyborczej o godz. 21.00 jednocześnie na antenach kanałów informacyjnych i w Polsacie głównym ukażą się pierwsze wyniki sondażu exit poll. Będą one zawierały informacje o procentowym poparciu do sejmików województw dla ogólnopolskich komitetów wyborczych w skali całego kraju, frekwencji oraz o wynikach poszczególnych kandydatów na prezydenta miasta w sześciu miastach Polski (Warszawy, Krakowa, Wrocławia, Katowic, Gdańska i Rzeszowa).

Wszystkie najważniejsze informacje, wyniki, dane, grafiki i relacje również na Polsatnews.pl oraz w Interii.

Facebook Comments