Startery eSIM tylko w Plusie

Plus wprowadza nowość w ofercie „na kartę” – startery z wirtualną kartą SIM. Nowoczesna technologia ułatwia szybkie i łatwe korzystanie ze smartfona bez konieczności umieszczania w telefonie standardowej karty SIM. 

eSIM to cyfrowa wersja karty SIM, zapisywana w postaci specjalnego profilu na urządzeniu obsługującym tę technologię. Wirtualna karta SIM umożliwia korzystanie z usług telekomunikacyjnych w ofertach na kartę od Plusa na takich samych zasadach jak w przypadku startera ze standardową, fizyczną kartą SIM. Instalacja wirtualnej karty SIM jest szybka i łatwa, dzięki czemu jest wygodnym rozwiązaniem dla turystów.

Klienci wybierający starter z wirtualną kartą SIM od Plusa otrzymają na start paczkę 30 GB do wykorzystania przez 15 dni. Koszt startera wynosi 15 złotych, których równowartość będzie dostępna na koncie klienta w Plusie do wykorzystania na rozmowy, SMS-y, MMS-y, dodatkowe gigabajty lub zakup pakietu Bez Limitu i skorzystanie z promocji „Nawet 1500 GB na lata”. Dodatkowo, po doładowaniu konta za 30 złotych, klienci otrzymują dodatkowe 30 GB do wykorzystania w ciągu roku.

W pierwszej kolejności należy upewnić się, że smartfon obsługuje technologię eSIM oraz ma dostęp do internetu, np. poprzez połączenie z WiFi. Kolejnym krokiem jest instalacja wirtualnej karty SIM poprzez zeskanowanie kodu QR umieszczonego w środku startera. Można to zrobić wybierając jeden ze sposobów:

  • zeskanować za pomocą aparatu fotograficznego (większość telefonów posiada taką funkcjonalność),
  • wybierając odpowiednią opcję w ustawieniach telefonu.

Następnie należy wpisać kod PIN podany na kartoniku. Poprawne ukończenie wszystkich kroków oznacza, że profil z kartą eSIM został dodany do urządzenia.

Smartfony obsługujące technologię eSIM w Plusie

Dostępny w Plusie eSIM jest zgodny z powszechnie akceptowaną na świecie specyfikacją GSMA, co sprawia, że wirtualne karty SIM będą poprawnie działały na wszystkich telefonach wykorzystujących tę technologię. Wśród polecanych modeli dostępnych w portfolio Plusa są m.in.: Samsung Galaxy Z Flip 4 5G 128GB lub 256GB, Samsung Galaxy Z Fold 4 5G 512GB, Samsung Galaxy S22 5G 128GB, Samsung Galaxy S22 Ultra 5G 256GB, OPPO Reno7 5G 8/256GB, OPPO Reno6 Pro 5G 256GB, Motorola razr 2022 5G 8/256GB, a także iPhone z serii 13 i 14 oraz iPhone SE 2022.

Facebook Comments