Turniej finałowy Ligi Narodów siatkarzy w Polsacie Sport

W środę (19.07) w Gdańsku rusza Turniej Finałowy Ligi Narodów siatkarzy. Oprócz Biało-Czerwonych o pierwsze trofeum obecnego sezonu reprezentacyjnego powalczą Francuzi, Włosi, Słoweńcy, Brazylijczycy, Argentyńczycy oraz Amerykanie i Japończycy.

Tegoroczny sezon Ligi Narodów siatkarzy i siatkarek to pierwszy etap przygotowań do sierpniowych i wrześniowych Mistrzostw Europy. Polki egzamin zdały wyśmienicie i zdobyły brązowe medale. Teraz uwaga fanów siatkówki kieruje się na Gdańsk, gdzie w dniach 19 – 23 lipca rywalizować będą najlepsze męskie reprezentacje. W środę i czwartek rozegrane zostaną ćwierćfinały. Piątek będzie dniem przerwy, a w sobotę odbędą się półfinały. Spotkania zaplanowane na niedzielę zdecydują z kolei o tym, do kogo powędrują poszczególne medale.

Wszystkie mecze w Polsacie Sport

Każdy dzień meczowy w Gdańsku rozpoczynać się będzie o godzinie 16:00 od studia realizowanego wprost z Ergo Areny. Gośćmi Jerzego Mielewskiego będą trener Jakub Bednaruk oraz siatkarz Andrzej Wrona. W środę jako pierwsi na parkiet wybiegną reprezentanci Stanów Zjednoczonych, którzy o godzinie 16:50 zmierzą się z mistrzami olimpijskimi – Francuzami. W drugim ćwierćfinale o 19:50 mistrzowie świata – Włosi, zagrają z Argentyną. Polacy swój pierwszy mecz rozegrają w czwartek o godzinie 19:50. Wcześniej, bo o 16:50 kibice zobaczą konfrontację Japończyków ze Słoweńcami. Mecze Turnieju Finałowego Ligi Narodów w Gdańsku skomentują tegoroczni triumfatorzy Telekamer, Tomasz Swędrowski i Wojciech Drzyzga wspierani przez byłego znakomitego siatkarza, a obecnie komentatora Polsatu Sport – Damiana Dacewicza. Reporterami w Gdańsku będą Marcin Lepa, Marta Ćwiertniewicz i Bożena Pieczko. Sobotnie półfinały oraz niedzielne mecze medalowe zaplanowane są na godziny 16:50 i 19:50. Podobnie, jak w przypadku ćwierćfinałów, przed rozpoczęciem i po zakończeniu tych spotkań pracować będzie studio Polsatu Sport oraz ekipa reporterska.

Facebook Comments