„Wydarzenia” mają już 15 lat

Dokładnie 11 października 2004 roku w Polsacie zostało wyemitowane pierwsze wydanie „Wydarzeń”.

 

Do dzisiaj wyemitowano prawie 5,5 tysiąca wydań głównych „Wydarzeń”, co daje 165 tysięcy minut programu.

»Wydarzenia to nie tylko marka, która przez te 15 lat zdobyła renomę i trwale zapisała się w historii telewizji. To przede wszystkim ludzie, którzy na tę renomę pracuję i codziennie tę historię tworzą. Wiele osób pracuje w redakcji »Wydarzeń« od samego początku co pokazuje jak bardzo są do nich przywiązani. Gdyby nie ich ogromny wysiłek nie bylibyśmy w tym miejscu co dzisiaj za co wszystkim bardzo dziękuję. Ogromne podziękowania należą się także widzom, którzy codziennie zasiadają przed telewizorami i spośród serwisów informacyjnych wybierają właśnie »Wydarzenia«, które powstają właśnie dla nich – mówi Dorota Gawryluk, Dyrektor Pionu Informacji i Publicystyki w Telewizji Polsat.

Dla redakcji najważniejsza jest jednak ocena widzów, a Polacy od lat oceniają „Wydarzenia” jako najbardziej obiektywny serwis informacyjny w Polsce. To także jeden z najpopularniejszych programów emitowanych codziennie w Polsacie.

Główne wydanie „Wydarzeń” obecnie prowadzą Dorota Gawryluk oraz Bogdan Rymanowski, a także Agnieszka Mosór i Bartosz Kurek.

Od samego początku marki „Wydarzenia” na rynku, widzowie mogą również oglądać wydanie popołudniowe tego serwisu, które obecnie jest emitowane o 15:50 od poniedziałku do piątku na antenie Polsatu i Polsatu News. Natomiast od 2016 roku przygotowywane są również „Wydarzenia Wieczorne”, które można śledzić w Polsacie News codziennie o 21:50.

Przed „Wydarzeniami” przez 11 lat w Polsacie nadawane były „Informacje”, pierwszy program informacyjny Telewizji Polsat.

Facebook Comments