„Wydarzenia” z większą widownią w czerwcu

„Wydarzenia” – flagowy program informacyjny Telewizji Polsat w czerwcu uzyskał wysokie wzrosty oglądalności w grupie komercyjnej w porównaniu rok do roku.

Główne wydanie „Wydarzeń” emitowane codziennie o godzinie 18:50 śledziło w czerwcu łącznie na antenie Polsatu i Polsatu News średnio prawie 1,7 miliona widzów co przełożyło się na 17,5% udziałów grupie 4+ oraz 18,8% w grupie komercyjnej. W porównaniu z czerwcem 2018 oznacza to wzrost udziałów wśród wszystkich badanych o 7% i o 18% w grupie 16-49. Spośród głównych wydań programów informacyjnych największych stacji w Polsce tylko „Wydarzenia” mogą się pochwalić aż tak wysokim wzrostem udziałów w obu grupach.

Bardzo dobre wyniki oglądalności w czerwcu uzyskało również popołudniowe wydanie „Wydarzeń”, które w poprzednim miesiącu oglądało średnio ponad 1,1 miliona widzów co przełożyło się na 16,7% SHR w grupie 4+ oraz 19,4% udziałów w grupie 16-49. W przypadku grupy komercyjnej „Wydarzenia 15:50” uzyskały o 19% lepszy wynik w porównaniu z analogicznym miesiącem w roku ubiegłym.

Sama stacja Polsat News również może pochwalić się wzrostem udziałów w ujęciu rok do roku. W przypadku grupy wszystkich badanych kanał informacyjny uzyskał wynik lepszy o 3%, a w grupie komercyjnej o 9%.

Dane: NAM/Polsat

Facebook Comments