Nowości filmowe lutego w Polsat Box Go

W Polsat Box Go w lutym premiery mają nowości filmowe ze znakomitą obsadą aktorską. Wśród nich komedia obyczajowa „Zupa nic” z Kingą Preis i Adamem Woronowiczem oraz trzymające w napięciu dramaty: „Żeby nie było śladów”, „Lokatorka” oraz „Powrót do tamtych dni”.

Na liście nowości prosto z kina (ich premiery kinowe to druga połowa 2021 roku) znalazły się cztery znakomite polskie pozycje:

  • „Zupa nic” – nominowana do nagrody Złote Lwy historia dorastania w czasach PRL-u i testowaniu elastyczności rodzinnych więzi. W jednym pokoju mieszkają siostry: Marta (Barbara Papis) – nastolatka marząca o romantycznej miłości, jej młodsza siostra Kasia (Alicja Warchocka) oraz babcia (Ewa Wiśniewska). Drugi zajmują: sfrustrowany mąż i ojciec Tadek (Adam Woronowicz) oraz jego żona Elżbieta (Kinga Preis), która pragnie wolności i marzy o wyjeździe z Polski. Gdy pod blokiem stanie w końcu ich wymarzony pomarańczowy maluch, rodzina  odkryje w sobie nowe pasje i możliwości. Film można już oglądać w Polsat Box Go.
  • „Żeby nie było śladów” – oparty na faktach film o młodym opozycjoniście, brutalnie pobitym przez komunistyczne władze. Nagrodzony Srebrnym Lwem Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Zrealizowany na podstawie książki Cezarego Łazarewicza „Żeby nie było śladów. Sprawa Grzegorza Przemyka”. Film można już oglądać w Polsat Box Go.
  • „Lokatorka” – opowieść o wyzysku, układach i nękaniu lokatorów jednej z warszawskich kamienic, inspirowana prawdziwymi wydarzeniami z życia Jolanty Brzeskiej – działaczki społecznej na rzecz praw lokatorów. Produkcja została nagrodzona Złotym Lwem za najlepszą drugoplanową rolę kobiecą, przyznanym Sławomirze Łozińskiej. Dochodzenie Anny Szeruckiej w sprawie zaginięcia lokatorki jednej z kamienic, doprowadza funkcjonariuszkę na trop intrygi, w którą zamieszani są politycy, agenci dawnych służb oraz wysoko postawieni prawnicy. Rozpoczyna się nierówna walka z układem. Premiera w Polsat Box Go – 18 lutego.
  • „Powrót do tamtych dni” – osadzony w realiach wczesnych lat dziewięćdziesiątych, nominowany do Złotych Lwów, film o niespełnionych marzeniach, problemach wieku dorastania i uzależnieniu. Nastoletni Tomek (Teodor Koziar) mieszka wraz z matką (Weronika Książkiewicz) na jednym z wrocławskich osiedli. Jego ojciec wyemigrował do USA, aby zapewnić rodzinie lepszy byt. Pewnego dnia Alek (Maciej Stuhr) niespodziewanie wraca do rodzinnego domu. Razem z nim w życiu Tomka pojawiają się: wymarzony magnetowid, kolorowy telewizor, klocki Lego, buty Nike oraz choroba ojca, która stopniowo rozbija ich rodzinę. Premiera  w Polsat Box Go – 25 lutego.

W lutym w Polsat Box Go Premium pojawią się także inne ciekawe premiery, m.in.: amerykańska komedia akcji „Bodyguard i żona Zawodowca” (już dostępna), francuski dramat „Gagarine” (już dostępny), komedia romantyczna z elementami sci-fi „Jestem Twój” (już dostępny), familijny „Wilk, lew i ja” (18 lutego) czy thriller „Miasto wyklętych” (24 lutego).

Facebook Comments