12 maja Polsat pokaże galę „Piosenki z drugiej ręki”

2 maja o godz. 21:05 Telewizja Polsat pokaże galę „Piosenki z drugiej ręki”. Wystąpią osobistości znane z YouTuba m.in. Letni Chamski Podryw, Na pełnej, Cyber Marian i Chwytak.

Od kilku lat miarą wielkości hitów zarówno tych polskich jak i światowych, jest nie tylko liczba wyświetleń na YouTubie, ale też zaangażowanie fanów i jakość powstających parodii. Przepis jest genialnie prosty – przerobić wielki przebój tak, żeby brzmiał bardzo śmiesznie, nakręcić równie zabawny teledysk i umieścić w sieci. Ich popularność często dorównuje oryginałom, a twórcy stają się częścią popkultury. Rzadko jednak wychodzą ze swojego cyfrowego świata. Teraz dzięki „Piosenkom z drugiej ręki” widzowie będą mogli poznać ich bliżej, zobaczyć i posłuchać jak wielkie hity w ich nowych odsłonach wypadają w telewizyjnym studio.

Będzie to też okazja, by wraz z publicznością bawić się przy parodiach hitów: SarsyKamila BednarkaModern TalkingPSYKraftwerkEda Sheerana, czy Akcentu. Zabrzmi m.in. kultowa „Pomidorowa” (53 miliony wyświetleń) w wykonaniu Letniego Chamskiego Podrywu, Cyber Marian zaśpiewa „Das Maluch” (13 milionów wyświetleń) czy „Ja jem kebaba” autorstwa Na pełnej (18 milionów wyświetleń).

Będą też premiery – Łobuzy zaprezentują piosenkę „Wszyscy nosacze to jedna rodzina” będącą parodią hitu Bayer Full „Wszyscy Polacy to jedna rodzina”, zaś Sławomir wykona przeróbkę „Biełyje rosy”, zatytułowaną „Nie lubię Rosji”.

„Piosenki z drugiej ręki” w niedzielę 12 maja o godz. 21:05 (w paśmie kabaretowym) w Telewizji Polsat.

Facebook Comments