Polsat News – główna stacja informacyjna Telewizji Polsat ma już 15 lat

Dokładnie 7 czerwca 2008 roku rozpoczął nadawanie Polsat News. Przez te 15 lat stacja zyskała zaufanie widzów i zbudowała sobie pozycję wiarygodnej i obiektywnej telewizji informacyjnej w Polsce.

Codziennie Polsat News średnio ogląda 2,6 mln widzów, a łącznie informacje docierają w kanałach Polsatu do ponad 6,6 mln widzów. Obecnie informacje i publicystyka Polsatu to kanały informacyjne – Polsat News, Polsat News 2, Wydarzenia 24 oraz codziennie kilka wydań Wydarzeń. Informacje Polsatu to także silna część internetowa – poprzez Polsatnews.pl i Wydarzenia.Interia.pl. Łącznie 23 mln mieszkańców Polski co miesiąc korzysta z informacji dostarczanych przez Polsat – kanały i programy telewizyjne oraz portale i serwisy internetowe.

Wysoką pozycję i zaufanie widzów Polsat News potwierdzają badania CBOS-u, według których Polsat News jest uznawany za najbardziej wiarygodny i bezstronny – o tym, że nie faworyzuje żadnej opcji politycznej, przekonanych jest 59% widzów.*

„Według dostępnych szacunków ponad 8 milionów internautów i aż 23 miliony widzów każdego dnia pozyskuje informacje dzięki Polsat News, Wydarzeniom 24 Polsatnews.pl, Interii Wydarzenia i programowi „Wydarzenia”. Bez względu na miejsce w jakim się znajdują oraz urządzenia, z których korzystają” – mówi Stanisław Janowski, Prezes Zarządu Telewizji Polsat.

Stacja regularnie znajduje się w czołówce rankingu opiniotwórczości przygotowywanym co miesiąc przez Instytut Monitorowania Mediów. To zasługa m.in. doświadczonej ekipy dziennikarzy wśród których można wymienić takie nazwiska jak m.in. Bogdan Rymanowski, Katarzyna Zdanowicz, Piotr Witwicki, Agnieszka Gozdyra, Grzegorz Jankowski czy Igor Sokołowski. To tylko niektóre nazwiska dziennikarzy, którzy każdego dnia goszczą w domach milionów widzów.

Na czele tego wyjątkowego zespołu stoi Dorota Gawryluk, Dyrektor Pionu Informacji i Publicystyki w Telewizji Polsat.

* Postrzeganie telewizyjnych programów informacyjnych i publicystycznych. Raport Centrum Badania Opinii Społecznej nr 106/2021

Facebook Comments