Barbara Kurdej-Szatan zatańczy w 10. edycji „Tańca z gwiazdami”

Aktorka Barbara Kurdej-Szatan wystąpi w nadchodzącej – dziesiątej edycji show „Dancing with the stars. Taniec z gwiazdami”.

Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Urodzona w Opolu, w którym rozwijała się muzycznie. Najpierw w chórze „Schola Cantorum Opolensis Legenda”, później w Opolskim Studiu Piosenki, następnie w chórze „Opole Gospel Choir”, z którym śpiewa i koncertuje do dziś (m.in. w Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, w festiwalu „Pejzaż bez Ciebie” w Operze Novej w Bydgoszczy).

Barbara Kurdej-Szatan ukończyła szkołę muzyczną I stopnia w klasie wiolonczeli.

Od 2008 roku jest aktorką Teatru Nowego w Poznaniu, na deskach którego zadebiutowała rolą Heleny w „Śnie nocy letniej” w reżyserii Wojciecha Kościelniaka, z muzyką Leszczka Możdżera.

Kurdej-Szatan brała także udział w projekcie musicalowym „21” z okazji obchodów solidarnościowych, wystawianym w Hucie Warszawa w reżyserii Jerzego Połońskiego i Jarosława Stańka, z choreografią Jarosława Stańka. Śpiewa w zespole Soul City, z którym doszła do finałowej piątki w programie muzycznym „X Factor”.

Obecnie pracuje w Teatrze Roma w Warszawie. Widzom Polsatu dobrze znana z roli Marii Biernackiej w serialu W rytmie serca”.

Nowy sezon „Tańca z gwiazdami” od września w Telewizji Polsat.

Foto: Polsat

Facebook Comments