„Co ludzie powiedzą?” w Polsat Seriale

Kultowa produkcja BBC – „Co ludzie powiedzą?” – zagości na antenie Polsat Seriale 1 lipca.

Hiacynta (Patricia Routledge) to główna bohaterka serialu komediowego – jedyna w swoim rodzaju, bo ma niewiele, jeśli w ogóle, zalet. Jest nadęta, zapatrzona w siebie i jej postawa uprzykrza życie wszystkim wokół.

Długo cierpiący w milczeniu, jej mąż, Ryszard (Clive Swift) jest najbardziej przez nią poszkodowany. Żonka karci go, gdy tylko on zrobi krok za przysłowiową linię. Hiacynta nieustannie krytykuje Ryszarda za jego brak odwagi w podejmowaniu decyzji i od razu decyduje we wszystkim za niego. Są też inni na linii „ognia”. Najczęściej ofiarą perfekcyjnej pani domu pada jej nerwowa sąsiadka – Elżbieta (Josephine Tewson), która cierpi katusze, ilekroć jest zapraszana na kawę do „rezydencji” Bukietów. Jej brat, Emmet (David Griffin) i nowy Wikary Michael (Jeremy Gittins) równie desperacko unikają spotkania z Hiacyntą.

Ale to jej siostry, mieszkające na pobliskim osiedlu – Róża (Mary Millar/Shirley Stelfox) i Dorotka, zwana przez bliskich Stokrotką (Judy Cornwell) znoszą mężnie humory tej snobki i zawsze potrafią powstrzymać się od prawdziwego gniewu. Pierwsza z nich jest niepoprawną „romantyczką” i kusi każdego mężczyznę w nadziei, że to ten jedyny. Druga z sióstr jest absolutnie przerażająca z powodu swojego niechlujnego sposobu życia, które dzieli z jeszcze bardziej niechlujnym, totalnie leniwym mężem, o ksywie Gnuśniak (Geoffrey Hughes). Oparty o kanapę, wiecznie nieogolony i… uparcie odmawiający spełnienia małżeńskich obowiązków jako jedyny sprzeciwia się bratowej.

Produkcję, emitowaną dotychczas m.in. w Polsat Comedy Central Extra, od 1 lipca widzowie zobaczą w Polsat Seriale (w każdy czwartek, po 6 odcinków), od godz. 09:00.

 

Facebook Comments