„Pierwsza miłość” od 31 sierpnia w Polsacie. Co się wydarzy w jesiennych odcinkach?

Od poniedziałku, 31 sierpnia, na antenę Telewizji Polsat powrócą premierowe odcinki serialu „Pierwsza miłość”.

Po dramatycznej diagnozie Julki, Marysia i Michał walczą z czasem, aby jak najszybciej uzbierać kwotę na kosztowne leczenie w Stanach. Domański decyduje się sprzedać dom, jednak to wciąż za mała kwota, aby pomóc śmiertelnie chorej córce. Niespodziewanie poznają Amandę, właścicielkę fundacji charytatywnej, która postanawia pomóc im w zbiórce pieniędzy. Darczyńcy bardzo chętnie angażują się w kwestę, niestety na finale akcji Amanda znika z pieniędzmi. Sfrustrowana Marysia decyduje się powiedzieć córce prawdę, dziewczynka myśli o śmierci. Domańskim udaje się sprzedać dom, przeprowadzają się do kamienicy, w której mieszka Kinga, Emilka i Melka. Oliwy do ognia dolewa Aneta, która wyznaje córce prawdę o jej biologicznym ojcu, Edwardzie (Marek Siudym). Marysia dowiaduje się, że jest to zły i bezwzględny mężczyzna, jednak obrzydliwie bogaty. W głowie zdesperowanej kobiety rodzi się plan. Czy tym sposobem uda się nazbierać na leczenie Julki?

W pomoc Domańskim chce zaangażować się również Kinga. W związku ze swoją popularnością przyjmuje propozycję wzięcia udziału w tanecznym show. Obecność w programie niesie za sobą publikacje w prasie na temat jej życia prywatnego. Z nową sytuacją nie może pogodzić się Tomek. W szkole koledzy śmieją się z plotek o jego matce. Zdenerwowany nastolatek reaguje bardzo impulsywnie, pakując się w poważne kłopoty. W pomoc Tomkowi angażuje się szkolna pedagog, Marta (Honorata Witańska), która spotyka się z Kingą i Arturem, aby porozmawiać o problemach Tomka. Okazuje się, że Janek, nowy partner Kulczyckiej, zataił przed nią informacje o problemach chłopca. Czy patchworkowej rodzinie uda się rozwiązać narastające problemy?

Trudne chwile czekają również Miksera, który wciąż przebywa w areszcie w związku z oskarżeniem o morderstwo Nadii. Przyjaciele za wszelką cenę starają się mu pomóc. Mężczyzna coraz ciężej znosi izolację, za murami więzienia przechodzi załamanie nerwowe, a współwięzień zmusza go do brania narkotyków. W trakcie procesu prokurator miażdży linię obrony Miksera, jedyną szansą na oczyszczenie go z zarzutów są zeznania Magdy. W poszukiwania zaginionej dziewczyny włączą się Melka oraz Janek, jako dziennikarz śledczy. Czy uda im się odnaleźć wielką miłość Miksera i oczyścić go z zarzutów?

Z kolei Emilka cały czas tkwi w związku z Mateuszem. Kobieta szuka sposobów na uwolnienie się z toksycznej relacji, jednak partner nie ułatwia jej zadania. W międzyczasie rozpoczyna się rozprawa rozwodowa Emilki i Bartka. Pomimo wcześniejszych ustaleń warunków rozwodu, na sali sądowej mężczyzna zmienia zdanie. Chce walczyć o Emilkę i o ich małżeństwo. Na wniosek sądu para rozpoczyna mediacje. W trosce o dobro Emilki, Bartek bacznie przygląda się Mateuszowi. Pewnego dnia odkrywa, że stan zdrowotny rywala uległ znacznej poprawie. Dla pewności konsultuje swoje przypuszczenia ze specjalistami. Po potwierdzeniu jego przypuszczeń decyduje się wspólnie ze Śmiałkiem zdemaskować sadystę.

Związek Kaliny i Krystiana również czeka poważne trzęsienie ziemi. Para boi się, że kurator odbierze im córkę. Aby nie dawać mu powodów do tak dramatycznych ruchów, Krystian wyprowadza się z domu do Melki i Piotrka. Urzędnik coraz śmielej wkracza w życie Kaliny, licząc na prawdziwy związek. Problemy prywatne odbijają się na karierze zawodowej Kaliny. Jej obowiązki w firmie Wekslera przejmuje Oskar. Czy młodej matce uda się pogodzić pracę z życiem prywatnym? Tymczasem Piotrek przeżywa rozstanie z Jagodą, która wyjechała do Kanady. Pewnego dnia niespodziewanie zbliża się do Melki. Oboje tego żałują, nie chcą, żeby ich przyjaźń się skończyła.

W Wadlewie Śmiałek wchodzi w posiadanie telefonu komórkowego, na który przychodzą dziwne wiadomości. Mirek sugeruje dziadkowi, że mogą to być typy w konnych zakładach bukmacherskich. Śmiałek i Anna bardzo szybko się bogacą, jednak nie da się nie zauważyć, że żyją ponad stan. Jak to bywa na wsi, sekretów szybko wychodzą na jaw. Coraz więcej osób jest wtajemniczanych w nowy interes. Każdy chce procent od zysku za zachowanie dyskrecji. W pewnym momencie większość mieszkańców Wadlewa obstawia zakłady bukmacherskie.

W małej wadlewskiej społeczności będziemy również świadkami macierzyńskich perypetii Wiktorii i Olka. Kobieta po porodzie boryka się z decyzją o powrocie do pracy, walczy o swoją indywidualność, kobiecość, a także zastanawia się nad powrotem do pracy. Między małżonkami dojdzie do kłótni o to, kto powinien pracować, a kto siedzieć w domu. Zawzięta Wiki nie chce tak łatwo zrezygnować z kariery zawodowej. Czy młodym rodzicom uda się pogodzić ambicje zawodowe i rodzinne zawirowania?

Premierowe odcinki „Pierwszej miłości” jesienią na antenie Polsatu o godz. 18:00. Producentem serialu jest ATM Grupa S.A.

Foto: Polsat

Facebook Comments