Eliza Michalik odchodzi z Superstacji. Powodem zmiana profilu kanału

Dziennikarka i publicystka Eliza Michalik kończy współpracę z Superstacją, w której pracowała od 2007 roku. Jej decyzja ma związek ze zmianą profilu kanału.

Z anteny zniknęły tematy polityczne. Trwają prace nad zmianą strategii i profilu kanału. Superstacja ma się skupiać na informacjach z różnych sfer życia. Zmiany spowodowane są niezadowalającymi wynikami oglądalności.

Oświadczenie Elizy Michalik opublikowane w mediach społecznościowych (pisownia oryginalna):

„Szanowni Państwo, wczoraj, 4 czerwca zdecydowałam o rozstaniu się z Superstacją. Powodem była, jak wiecie, bo wielu z Was napisało do mnie w tej sprawie, zmiana profilu stacji i usunięcie z niej tematów politycznych. Ponieważ nie wyobrażam sobie wykonywania mojej pracy bez podejmowania tematów politycznych, to była oczywista, naturalna i jedyna możliwa decyzja.

Chcę bardzo serdecznie i z całego serca podziękować wszystkim moim wspaniałym gościom, których przez 12 lat oglądaliście Państwo w »nie Ma Żartów« i w »Szpilach« i Moim Widzom, inspirującym, fantastycznym ludziom, bez których moja praca nie miałaby sensu. Wiem, że się jeszcze spotkamy.

Jestem tego pewna, mimo, że zgadzam się z dr Adamem Bodnarem, Rzecznikiem Praw Obywatelskich, który zwrócił dziś uwagę na niepokojąco kurczącą się przestrzeń debaty publicznej.

Żegnając się rolą publicystki Superstacji chcę jeszcze raz powtórzyć to, o czym mówiłam wiele razy w moich programach: wolność słowa, nieskrępowana możliwość wyrażania własnych opinii, także, a nawet przede wszystkim krytycznych wobec rządu, jest tlenem i krwiobiegiem demokracji, a jej ograniczanie groźnym zwiastunem ograniczania praw obywatelskich. Nie ma wolnego zdrowego społeczeństwa bez możliwości mówienia, co się myśli, bez oglądania się na cenzurę.

Dla wielu z nas, dziennikarzy i dla wielu właścicieli mediów, wydawców i producentów, prawidłowe, zdrowe wykonywanie naszej pracy stało się bardzo trudne, niekiedy trudne ekstremalnie. Tak nie powinno być. Coraz groźniejszy i trudniejszy jest też klimat społeczny i polityczny w którym informujemy Państwa o poczynaniach polityków i usiłujemy prześwietlać ich działania, w najlepiej pojętym interesie społecznym. Propaganda, nienawiść i podziały społeczne stają się nie do zniesienia i sprawiają, że wszyscy czujemy się jak na wojnie. Zawsze wierzyłam i wciąż wierzę, że razem możemy to zmienić. Jeszcze raz dziękuję za 12 lat współpracy i róbmy swoje!”

Eliza Michalik w ostatnim czasie prowadziła w Superstacji trzy programy: „Gilotyna”, „Nie ma żartów” oraz „Szpile”, w których poruszała bieżące tematy polityczne, także z udziałem polityków i komentatorów.

cyfrowypolsatnews.pl w oparciu o artykuły portalu Wirtualnemedia.pl/ foto: Polsat

Facebook Comments