Fundacja Polsat przekazuje 2 mln zł na walkę z koronawirusem

Fundacja Polsat podjęła decyzję o przeznaczeniu 2 mln zł ze środków własnych na zakup najpotrzebniejszego sprzętu dla służby zdrowia.

Zostały już złożone zamówienia między innymi na kombinezony, gogle medyczne, maski chirurgiczne, maski KN 95 P2 czy rękawiczki ochronne.

Pierwsze zamówienie jest już realizowane, dzięki czemu jeszcze w tym tygodniu sprzęt dotrze do lekarzy i pielęgniarek będących dzisiaj na pierwszej linii frontu walki z koronawirusem.

„Reklama na Ratunek – Razem w walce z koronawirusem” – akcja Telewizji Polsat i Polsat Media

Fundacja Polsat bierze również udział w akcji Telewizji Polsat i Biura Reklamy Polsat Media. W czwartek 2 kwietnia o godz. 18:45 przed głównym wydaniem programu „Wydarzenia” zostanie wyemitowany specjalny blok reklamowy. Stacja podjęła decyzję o przekazaniu czasu antenowego w postaci specjalnego bloku reklamowego, z którego przychód zostanie przeznaczony na rzecz walki z koronawirusem. Każdy bez wychodzenia z domu może wesprzeć, najbardziej potrzebujące szpitale i instytucje.

Grupa Polsat przekazuje 2200 tabletów z dostępem do Internetu w ramach akcji #zostańwdomu

Fundacja wzięła także udział w przekazaniu przez Grupę Polsat – sieć Plus i Cyfrowy Polsat – 2200 tabletów dla ponad 400 domów dziecka, rodzinnych domów dziecka, rodzin zastępczych i placówek opiekuńczo-wychowawczych z szesnastu województw. Jest to więcej niż początkowo deklarowano, ale udało się pozyskać dodatkowe 200 tabletów dla najbardziej potrzebujących.

Facebook Comments