Gala UFC 259 z mistrzowską walką Jana Błachowicza w Polsacie Sport

W nocy z soboty na niedzielę Jan Błachowicz przystąpi do swojej pierwszej obrony mistrzowskiego pasa największej organizacji MMA na świecie. Transmisja gali oraz rozbudowane studio publicystyczne w Polsacie Sport.

Jan Błachowicz został mistrzem organizacji UFC w wadze półciężkiej we wrześniu 2020 roku po widowiskowym nokaucie nad Dominickiem Reyesem. Po półrocznej przerwie „Cieszyński Książe” wraca do oktagonu, w którym jego rywalem będzie charyzmatyczny Israel Adesanya. Nigeryjczyk to czempion kategorii średniej, który szuka nowych wyzwań w wyższej dywizji, zdominowanej przez Polaka. Na gali UFC 259 dojdzie także do dwóch innych pojedynków mistrzowskich: Amanda Nunes vs Megan Anderson w kategorii piórkowej pań oraz Petr Yan – Aljamain Sterling w dywizji koguciej panów.

Transmisja gali UFC 259 Błachowicz vs Adesanya rozpocznie się o godzinie 2:30 w nocy z soboty na niedzielę. Specjalne studio poprowadzą Justyna Kostyra i Dominik Durniat, a ich gośćmi będą przedstawiciel wagi ciężkiej organizacji UFC Marcin Tybura, były mistrz wagi średniej KSW Michał Materla oraz ekspert Tomasz Marciniak. Oprócz dyskusji widzowie mogą też liczyć na analizę taktyczną w wykonaniu polskiego analityka Bartłomieja Stachury z portalu Lowking.pl oraz garść najświeższych doniesień z blogosfery i social mediów w wykonaniu Patrycji Zahorskiej. W programie nie zabraknie też łączeń na żywo z przedstawicielami środowiska sportów walki w Polsce i zagranicą, w tym w Stanach Zjednoczonych, gdzie odbywa się gala. Komentatorami walk będą Andrzej Janisz i Łukasz Jurkowski.

Facebook Comments