Grzegorz Jankowski dyrektorem programowym Superstacji. W ofercie więcej sensacji i tematów społecznych

29 lipca Grzegorz Jankowski zaczął pełnić rolę dyrektora programowego Superstacji. Będzie odpowiedzialny za nową ramówkę kanału, która zacznie obowiązywać od jesieni.

Polsat tłumaczy, że zmiana w Superstacji ma na celu przyciągnięcie widza i dopasowanie jej do portfolio kanałów tematycznych Telewizji Polsat.„Naszym celem jest przyciągnięcie widza poprzez zaproponowanie mu nowej oferty” – mówi Grzegorz Jankowski. I dodaje: „Postawimy na zupełnie nowe środki przekazu, dynamizm, nowy język komunikacji z widzem i grafikę. Ale szczegółów nie chcę teraz zdradzać.”

Wprowadzaniem nowej koncepcji mają się zająć Grzegorz Jankowski jako dyrektor programowy (jest to nowa funkcja w strukturze kanału) oraz Grzegorz Adamczyk jako jego zastępca i szef newsroomu. Póki co szczegóły nowej oferty nie są znane. Z informacji podanej przez Polsat wynika jedynie, że na antenie Superstacji znajdzie się więcej tematów sensacyjnych i społecznych.

Grzegorz Jankowski ma 50 lat. Był zastępcą redaktora naczelnego „Newsweek Polska”, kiedy tygodnik wchodził na rynek. Później stworzył od podstaw i 11 lat prowadził dziennik „Fakt”. Obecnie w Polsat News prowadzi swój codzienny program „Punkt widzenia”.

Grzegorz Adamczyk jest związany z grupą Polsat od 12 lat (był wydawcą anteny i programów publicystycznych w Polsat News), wcześniej był dziennikarzem Sekcji Polskiej BBC w Londynie. W 2016 został szefem TVP Info, a na przełomie 2018/19 pracował, jako ekspert przy projekcie polskiej telewizji w Wilnie.

W zarządzie pozostaje Adam Stefanik piastujący stanowisko prezesa oraz Adam Nowe – członek zarządu Telewizji Polsat.

Telewizja Polsat jest właścicielem Superstacji od czerwca 2018 roku.

Foto: Polsat

Facebook Comments