Kanał Antena zadebiutował na satelicie

Kanał Antena, który należy do Michała Winnickiego, zadebiutował w przekazie satelitarnym w formie niekodowanej (FTA).

Należy przypomnieć, iż abonenci Cyfrowego Polsatu mają możliwość samodzielnego wyszukiwania kanałów i dodatnia do własnych list kanałów FTA. Jednak w tym przypadku takie działanie będzie bezskuteczne.

Od jakiegoś czasu operator nie podejmuje starań, mających na celu usuniecie z głównej listy kanałów niepotrzebnych i nieaktywnych testów. Tworzy się więc chaos, którego efektem jest emisja stacji Antena w miejscu Test FBX na pozycji 532. Test ten związany jest ze zmianami parametrów jednej ze stacji FilmBox jakiś czas temu. W ten slot weszła właśnie Antena, doprowadzając do sytuacji, która uniemożliwia wyszukanie stacji samodzielnie.

Po interwencji abonentów, jak i samego nadawcy, kanał powinien zostać „odblokowany” do samodzielnego wyszukania, pod poprawną nazwą.

Emisja Anteny na satelicie prowadzona jest w jakości SD, w odróżnieniu do naziemnej telewizji cyfrowej i sieci kablowych, gdzie można znaleźć ją w wysokiej rozdzielczości. Stacja skierowana jest do osób 50+, a w jej ofercie znajdziemy  m.in.: seriale, filmy fabularne, telezakupy i poradniki.

Aktualizacja 11 czerwca: Błąd, o którym mowa powyżej, został naprawiony. Stację można już wyszukać i dodać do swojej listy ulubionych.

Parametry techniczne:
Eutelsat Hot Bird 13°E o częstotliwości 10,892 GHz, pol. H, SR: 27500, FEC: 3/4; DVB-S2/8PSK

Facebook Comments