Książka o serialu „Świat według Kiepskich” od 12 października w księgarniach

Od 12 października w księgarniach dostępna będzie książka opowiadająca o kulisach realizacji serialu komediowego „Świat według Kiepskich”.

Pomysłodawcami i autorami książki są Jakub Jabłonka i Paweł Łęczuk. „Świat według Kiepskich. Zwariowana historia kultowego serialu Polsatu” to bogato ilustrowany przewodnik po niezapomnianych scenach, kwestiach, absurdalnych konfliktach i czysto nonsensownych powiedzonkach, którymi przez ponad dwie dekady raczyli nas bywalcy wrocławskiej kamienicy przy ulicy Ćwiartki 3/4 i na stałe weszły do języka potocznego. Kto stworzył postaci tak głupie, że aż mądre? Kto pierwotnie miał zagrać Ferdka i Waldusia? Z jakimi reakcjami musieli sobie radzić twórcy po emisji pierwszych odcinków? Dlaczego Bartosz Żukowski odszedł z serialu i jak udało się go namówić na powrót? Na te pytania odpowiadają aktorzy, scenarzyści, reżyserzy i producenci. Nie brakuje też wzruszających wspomnień poświęconych Krystynie Feldman, Bohdanowi Smoleniowi, Ryszardowi Kotysowi i Dariuszowi Gnatowskiemu.

„Świat według Kiepskich. Zwariowana historia kultowego serialu Polsatu” w księgarniach od 12 października. Książka powstała we współpracy Wydawnictwa SQN z ATM Grupą S.A. i Telewizją Polsat oraz twórcami i wykonawcami serialu.

Facebook Comments