Mikołajkowy Blok Reklamowy: Ponad 1,7 mln zł dla chorych dzieci

19. Mikołajkowy Blok Reklamowy oglądało ponad 4,2 miliony widzów*, dzięki którym zebrano kwotę 1.774.517,98 zł na pomoc dzieciom. To nieco ponad 145 tysięcy złotych więcej niż w zeszłym roku.

Do oglądania Mikołajkowego Bloku Reklamowego zapraszało liczne grono gwiazd, artystów i dziennikarzy od lat związanych ze stacją, a na antenie Polsat i Polsat News można było obejrzeć szereg materiałów ukazujących działania Fundacji na rzecz potrzebujących dzieci.

W imieniu Telewizji Polsat i Biura Reklamy Polsat Media chciałbym podziękować widzom oraz wszystkim reklamodawcom za udział i zainteresowanie. Coroczny sukces Mikołajkowego Bloku Reklamowego to ich zasługa. Beneficjentami tej akcji są chore dzieci, które dzięki wyemitowanym reklamom otrzymają tak potrzebną im pomoc. W tym wyjątkowym roku dla naszej Telewizji, dzięki widzom po raz kolejny udało się zebrać wysoką kwotę na ten szczytny cel – mówi Stanisław Janowski, prezes zarządu Telewizji Polsat.

Dziękujemy za tak wielką pomoc widzów oraz wsparcie gwiazd, które zaangażowały się w akcję. W tym roku swoje 30 lecie świętuje Telewizja Polsat, bez której Fundacja Polsat nie mogłaby funkcjonować i pomagać potrzebującym dzieciom – naszym podopiecznym. Przed nami kolejne lata pracy i nowe wyzwania. Dzięki inicjatywom takim jak Mikołajkowy Blok Reklamowy możemy realizować nasze cele, oczywiście w myśl hasła – „Jesteśmy dla dzieci” – mówi Krystyna Aldridge-Holc, Prezes Fundacji Polsat.

Spoty zachęcające widzów do oglądania Mikołajkowego Bloku Reklamowego były emitowane na antenach Grupy Polsat Plus. Akcja była dodatkowo komunikowana w Internecie, na nośnikach DOOH oraz na profilach społecznościowych Grupy Polsat Plus i Fundacji Polsat, gdzie do wsparcia akcji zaangażowała się cała plejada gwiazd Polsatu, a także dziennikarze Polsat News i Polsat Sport.

Fundacja Polsat angażuje się w pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna. Przez 26 lat swojej działalności pomogła blisko 42 000 małym pacjentom i wsparła finansowo prawie 2700 placówek: szpitali i ośrodków medycznych oraz szkoły, przedszkola i ośrodki z pieczy zastępczej w całym kraju, które zostały wyremontowane lub wyposażone w nowoczesny sprzęt medyczny. W sumie na cele statutowe przekazała prawie 280 milionów złotych.

* Liczba widzów została określona na podstawie danych Nielsen Media oprac. przez Telewizję Polsat Sp. z o.o.

Facebook Comments