„Mistrz Dowcipu” nowym programem Czwórki

Program „Mistrz Dowcipu” to potężna dawka humoru, emocjonująca rywalizacja i dobra zabawa. W roli prowadzącego Roman Awiński, a jury przewodniczy Michał Pałubski. Emisja wiosną w Czwórce.

„Mistrz Dowcipu” to oryginalny talent show, w którym uczestnicy opowiadają kawały, starając się rozśmieszyć publiczność w studiu oraz jury programu, w którego skład wchodzi m.in. znany artysta sceny standupowej – Michał Pałubski. W programie występują osoby w różnym wieku, o różnych zainteresowaniach i różnych profesjach, które łączy zamiłowanie do opowiadania dowcipów oraz chęć spróbowania swoich sił przed szerszą widownią. Rywalizując o nagrody pieniężne oraz tytuł Mistrza Dowcipu, uczestnicy muszą przekonać jury, że nie tylko potrafią opowiadać kawały, ale też mają wyjątkową osobowość.

Zasady

Po każdym dowcipie jury, w którym oprócz Michała Pałubskiego zasiadają trzy wybrane z publiczności osoby, przeprowadza błyskawiczne głosowanie. Jeśli ocena jest pozytywna, uczestnik wygrywa określoną sumę pieniędzy i może opowiedzieć kolejny kawał. Negatywna ocena jury kończy występ danego uczestnika, a prowadzący zaprasza na scenę kolejną osobę.

Rywalizacja dzieli się na trzy następujące po sobie etapy. W każdym z nich jeden uczestnik może opowiedzieć do pięciu kawałów. W pierwszym etapie, nazwanym „500 plus”, można zdobyć po 100 zł za każdy dowcip, który uzyska pozytywną ocenę większości jurorów, a w przypadku remisu – dodatkowy, rozstrzygający głos przysługujący kierownikowi jury, Michałowi Pałubskiemu. Drugi etap to „Większa większość”, w którym można wygrać 300 zł za dowcip, jeśli zagłosuje za nim troje z czwórki jurorów. Trzeci etap, „Zero sprzeciwu”, to możliwość wygrania 500 złotych za dowcip, pod warunkiem uzyskania jednogłośnej aprobaty całego jury. Łącznie w programie można wygrać 4500 złotych. Uczestnicy, którzy odpadną na wcześniejszych etapach, zabierają ze sobą całą dotychczas zebraną sumę.

„Mistrza Dowcipu” produkuje dla Czwórki Medion Art Studio. Reżyserem programu jest Szymon Łosiewicz, a jego producentką – Dorota Hawliczek.

Premierowy odcinek programu w piątek, 4 marca o godz. 21:00 w Czwórce.

Facebook Comments