Nie żyje Ewa Żarska. Dziennikarka Polsat News miała 45 lat

Zmarła Ewa Żarska – reporterka od lat związana w Telewizją Polsat i Polsat News. Miała 45 lat.

Ewa Żarska urodziła się w Piotrkowie Trybunalskim, od lat mieszkała w Łodzi, skąd relacjonowała najważniejsze wydarzenia. Była także dziennikarką programu „Państwo w Państwie”. Wcześniej pracowała także jako korespondentka Polsat News w Londynie.

W 2017 r. otrzymała nagrodę w w konkursie „MediaTory” w kategorii „ReformaTOR” za reportaż „Mała prosiła, żeby jej nie zabijać”. Materiał był podsumowaniem półrocznej pracy dziennikarki nad zdemaskowaniem podejrzanego o pedofilię Krzysztofa P. „Piotra”. Ewa Żarska znalazła „Piotra”. Po jej ustaleniach odwieszono śledztwo w jego sprawie na wniosek Prokuratora Generalnego.

Za ten reportaż dziennikarka była także nominowana do nagrody Grand Press w kategorii dziennikarstwo śledcze oraz 13. edycji konkursu Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego 2017.

W październiku 2017 roku sąd w Łodzi podtrzymał karę 6 tys. zł dla Ewy Żarskiej za nieujawnienie danych informatora, który pomógł jej w przygotowaniu reportażu. Wcześniej karę nałożyła prokuratura, ale dziennikarka odwołała się.

Żarska ujawniła także szokujące szczegóły zbrodni oraz śledztwa, w tym m.in. nieprawidłowości przy poszukiwaniach 20-letniej Kai, której zaginięcie i śmierć wstrząsnęły Polską. „Czekałem na was” to reportaż, który powstał o tej sprawie.

Żarska otrzymała też nagrodę im. Władysława Grabskiego w kategorii „Finanse osobiste i edukacja ekonomiczna”, za zrealizowany w programie „Państwo w Państwie” materiał „Kolekcjonerski przekręt”. Nagrodzony materiał ukazał mechanizm kradzieży danych osobowych oraz wykorzystywanie ich w tak zwanych dowodach kolekcjonerskich.

Oprócz reportaży, o których słyszała cała Polska, Żarska była też autorką setek relacji i materiałów krajowych. Ewa Żarska jest także autorką książki „Łowca. Sprawa Trynkiewicza”.

polsatnews.pl

Facebook Comments