Nowy mini-serial Telewizji Polsat

„Sąsiedzkie porachunki” to mini-serial obyczajowy z wyraźną linią komediową, który zagości na antenie Polsatu 22 listopada.

Główni bohaterowie to mieszkający po sąsiedzku – Jola (Monika Dryl) oraz Wojtek (Rafał Rutkowski). Ich odmienne charaktery i podejście do życia powoduje, że nieustannie ścierają się ze sobą na wielu płaszczyznach.

Wojtek Nowakowski do życia podchodzi z pewną dozą nonszalancji. Ma wesołe usposobienie i ze wszystkiego robi sobie żarty. Do załatwiania spraw w urzędzie skarbowym podchodzi wyjątkowo sceptycznie. Stara się ich unikać jak ognia. Mimo często odmiennego zdania w jego decyzjach wspiera go żona Basia (Katarzyna Ankudowicz).

Z kolei Jola Orzech to kobieta zasadnicza, konserwatywna i zaradna, która znajdzie rozwiązanie każdego problemu. Takiego podejścia chce nauczyć swoich sąsiadów oraz męża Mariusza (Paweł Ławrynowicz). Swoje trzy grosze do rodzinnych przepychanek dorzucają także dzieci: dorastający syn Nowakowskich – Kamil (Bartosz Kędziora) oraz mała Ewa (Julia Kostow), córeczka Joli i Mariusza.

W serialu widzowie zobaczą sytuacje bliskie każdej rodzinie, śmieszne dialogi, ale także sprytne rozwiązania i porady jak radzić sobie ze sprawami w urzędzie skarbowym. Nowy mini-serial liczy pięć czterominutowych odcinków. Partnerem serialu jest Ministerstwo Finansów.

„Sąsiedzkie porachunki” od 22 listopada w niedzielę o godz. 17:35 w Telewizji Polsat.

Facebook Comments