Plus liderem rankingu Internetu mobilnego w II kwartale 2023 r.

Serwis SpeedTest.pl opublikował wyniki zestawienia szybkości Internetu za drugi kwartał 2023 roku. Plus ze średnią szybkością pobierania danych 51,6 Mb/s zajął pierwsze miejsce w ogólnym rankingu Internetu mobilnego – 5G, 4G i 3G.

Ranking Internetu mobilnego SpeedTest.pl za drugi kwartał br. powstał na podstawie około 813 tys. pomiarów obejmujących wszystkie technologie internetu mobilnego – 5G, 4G i 3G – u wszystkich operatorów w Polsce. W okresie od kwietnia do czerwca Plus zdecydowanie umocnił swoją pozycję na najwyższym stopniu podium w odniesieniu do pozostałych operatorów. Średnia prędkość pobierania w sieci Plusa wzrosła aż o 7 Mb/s w porównaniu z ostatnim zestawieniem i wyniosła 51,6 Mb/s.

W drugim kwartale br. użytkownicy serwisu wykonali ponad 69 tysięcy testów w technologii 5G. Zestawienie wykazało, że 5G Plusa dominuje pod względem kluczowego parametru, jakim jest prędkość pobierania danych, osiągając średnią 138 Mb/s. Średnia szybkość odbierania danych z wykorzystaniem 5G w pozostałych sieciach była wolniejsza o ponad 62 Mb/s.

Facebook Comments