Polsat bezkonkurencyjny w Wigilię i Boże Narodzenie 2021

Kolędowanie z Polsatem 2021 oraz „Kevin sam w domu” liderami wigilijnej ramówki. W trakcie Wigilii stacja zanotowała ponad 18% udziału w grupie A16-49 i 15% w grupie 4+.

Boże Narodzenie też zdecydowanie należało do Polsatu. W grupie komercyjnej był liderem w Wigilię oraz w pierwszy i drugi dzień Świąt. Cały okres świąteczny, czyli dni od 24 do 26 grudnia, również wygrał w grupie 4+.

Rekordowe Wielkie Kolędowanie
Ponad 2 mln widzów zasiadły do wigilijnej kolacji przy emitowanych przez Telewizję Polsat dźwiękach najpiękniejszych polskich kolęd w wykonaniu plejady polskich artystów. „Wielkie Kolędowanie z Polsatem 2021” – koncert, który odbył się w Kościele Mariackim w Katowicach, zapewnił stacji rekordowe wyniki w trakcie emisji programu i udziały na poziomie 22% wśród wszystkich oglądających oraz ponad 26% w grupie komercyjnej.

Kevin znów królem Wigilii
Kevin jest niekwestionowanym królem filmowego repertuaru bożonarodzeniowego w naszym kraju. Dzięki hitowi filmowemu „Kevin sam w domu” wigilia Bożego Narodzenia zdecydowanie należała do Telewizji Polsat. W 2021 roku brawurowe starcie tego nadzwyczaj przedsiębiorczego chłopca z wyjątkowo pechowymi włamywaczami podziwiały ponad 4 mln widzów. W czasie emisji tego filmu Polsat był najchętniej oglądaną stacją w obu grupach i zanotował świetne udziały: ponad 34% w grupie 4+ i przede wszystkim niemal 43% grupie 16-49.

Znakomite wyniki przez całe święta
W trakcie trzech świątecznych dni stacja osiągnęła rekordowe wyniki oglądalności – średnio prawie 14% udziału w grupie komercyjnej (piątek – 18%, sobota – 11%, niedziela – 12%) i ponad 11% w grupie 4+ (piątek – 15%, sobota – 9%, niedziela – prawie 10%), co oznacza, że widzowie najchętniej spędzali Wigilię oraz święta Bożego Narodzenia właśnie z Telewizją Polsat.

Dane: NAM

Facebook Comments