Majowy sukces Polsatu Sport w telewizji oraz Internecie

Maj był bardzo udany dla Polsatu Sport, który pod względem udziałów w rynku objął pozycję lidera zestawienia 14 kanałów sportowych dostępnych w Polsce.

W pokonanym polu pozostali nawet konkurenci nadający w systemie naziemnej telewizji cyfrowej.

Hitem Polsatu Sport w maju był mecz finałowy siatkarskiej Ligi Mistrzów CEV z udziałem klubów z Kędzierzyna-Koźla i Jastrzębia-Zdroju. Starcie to zanotowało średnią minutową oglądalność na poziomie pół miliona widzów. Z kolei finał Pucharu Polski pomiędzy Legią Warszawa i Rakowem Częstochowa śledziło średnio 400 tysięcy kibiców. Podobnym zainteresowaniem cieszył się też towarzyski mecz Biało-Czerwonych siatkarzy z reprezentacją Niemiec.

Całościowy wynik Grupy Polsat Plus, uwzględniający także kanały Eleven Sports 1 i 2, wyniósł w maju 1,10%. Oznacza to, że majowy zasięg transmisji we wszystkich kanałach sportowych Grupy Polsat Plus wyniósł ponad 7,5 miliona widzów.

Zyskuje Polsatsport.pl

Z każdym miesiącem rośnie portal internetowy Polsatsport.pl. W maju osiągnął ponad 3 miliony realnych użytkowników oraz blisko 23 miliony odsłon. Użytkownicy portalu mogą oglądać skróty i najciekawsze momenty wszystkich transmisji sportowych obecnych w portfolio tego nadawcy, a zwłaszcza Ligi Mistrzów UEFA, rozgrywek siatkarskich i piłkarskich na szczeblu klubowym i reprezentacyjnym oraz tenisa i sportów walki. W maju Polsatsport.pl po raz pierwszy w historii awansował do najlepszej piątki portali sportowych w Polsce.

Facebook Comments