Polsat podał wyniki oglądalności Mistrzostw Świata w hokeju

Zakończone w niedzielę Mistrzostwa Świata w hokeju na lodzie cieszyły się olbrzymią popularnością widzów oglądających kanały sportowe Polsatu.

Hokejowe Mistrzostwa Świata odbywały się w Czechach w dniach 10 – 26 maja. Turniej wygrali gospodarze, którzy w finale pokonali Szwajcarię, a po brąz sięgnęli Szwedzi. Dla Polaków był to powrót do elity po 22 latach przerwy.

Polscy hokeiści na mundialu w Czechach mierzyli się kolejno z Łotwą (średnio 204 504 widzów), Szwecją (średnio 235 738 widzów), Francją (średnio 228 244 widzów), Słowacją (średnio 166 512 widzów), Stanami Zjednoczonymi (średnio 243 181 widzów), Niemcami (średnio 127 804 widzów) oraz Kazachstanem (średnio 293 816 widzów). Jeszcze lepiej prezentuje się zestawienie wszystkich widzów, którzy przynajmniej przez chwilę kibicowali Biało-Czerwonym w danym meczu. W takim ujęciu widownia poszczególnych spotkań waha się od ponad sześciuset tysięcy do blisko miliona fanów.

Zarówno mecz o brąz, jak i finał przynajmniej przez minutę oglądało ponad 600 000 widzów.