Polsat potwierdza nabycie na wyłączność praw do Ligi Europy i Ligi Konferencji

Telewizja Polsat nabyła wyłączne prawa do pokazywania w telewizji i streamingu nowego formatu Ligi Europy UEFA i Ligi Konferencji UEFA przez kolejne trzy sezony.

Nowy format ligowy zwiększa liczbę drużyn w każdych rozgrywkach i pozwoli fanom nie tylko zobaczyć więcej świetnych meczów, ale także obejrzeć bardzo atrakcyjne spotkania już na wcześniejszym etapie rozgrywek, co nie zawsze zdarzało się w fazie grupowej starego formatu. Nowy format wprowadzi lepszą równowagę konkurencyjną między wszystkimi drużynami, z możliwością gry każdej drużyny z różnymi, bardzo atrakcyjnymi przeciwnikami w trakcie rywalizacji w całej fazie ligowej. Liczy się każdy mecz. Nowy format ligowy sprawi, że każdy wynik może radykalnie zmienić pozycję drużyny, aż do ostatniego dnia meczowego tej fazy włącznie. Zwycięstwo lub porażka w ostatnim meczu fazy ligowej może zadecydować o tym, czy dana drużyna automatycznie zakwalifikuje się do najlepszej szesnastki, wejdzie do fazy play-off, czy też zostanie całkowicie wyeliminowana z rozgrywek.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni, że Telewizja Polsat nabyła od UEFA wyłączne prawa do pokazywania w Polsce Ligi Europy i Ligi Konferencji. Cieszymy się z fantastycznej współpracy z UEFA i jesteśmy przekonani, że Liga Europy i Liga Konferencji w nowej formule rozgrywek będą doskonałym produktem i atrakcyjną ofertą dla fanów piłki nożnej. To właśnie w Lidze Europy czy Lidze Konferencji mamy szansę zobaczyć polskie drużyny, które przez 31 lat do Ligi Mistrzów dostały się niestety tylko trzy razy. Nasze rozgrywki będą szansą na zobaczenie i polskich drużyn i europejskich gigantów, takich jak Manchester United, londyńskie Tottenham i Chelsea, AS Roma czy FC Porto” – powiedział mówi Marian Kmita, Dyrektor ds. sportu Telewizji Polsat.

Liga Europy UEFA – 189 spotkań w każdym sezonie, z mamy nadzieję polskimi zespołami, jak i m.in. z Manchesterem United, Tottenhamem Hotspur, Olympique Lyon, Athletic Bilbao, Realem Sociedad czy FC Porto będzie miała jedną tabelę i 36 zespołów. Każdy z zespołów rozegra po 8 spotkań z różnymi rywalami – cztery u siebie i cztery na wyjeździe. Zespoły z miejsc 1-8. zakwalifikują się do fazy pucharowej, 9-24. zagrają o pozostałe osiem miejsc w 1/8 finału, a z miejsc 25-36. odpadają z rywalizacji. Zwycięzca Ligi Europy UEFA ma automatycznie zagwarantowane miejsce w kolejnej edycji Ligi Mistrzów UEFA.

Liga Konferencji UEFA – 153 spotkania w każdym sezonie, to jedyny europejski puchar, którego nie ma jeszcze w kolekcji londyńska Chelsea FC, a o który zagra razem z m.in. Realem Betis Sewilla czy ACF Fiorentiną i, trzymajmy kciuki, naszymi polskimi klubami. Liga Konferencji UEFA będzie miała jedną tabelę i 36 zespołów. Każdy z zespołów rozegra po sześć spotkań z różnymi rywalami – trzy u siebie i trzy na wyjeździe. Zespoły z miejsc 1-8. zakwalifikują się do fazy pucharowej, 9-24. zagrają o pozostałe osiem miejsc w 1/8 finału, a z miejsc 25-36. odpadają z rywalizacji. Zwycięzca Ligi Konferencji UEFA ma automatycznie zagwarantowane miejsce w kolejnej edycji Ligi Europy UEFA.

Facebook Comments