Polsat Sport liderem oglądalności. Hitem transmisje z Wimbledonu

Telewizja Polsat jest zadowolona z oglądalności wielkoszlemowego turnieju tenisowego rozgrywanego na trawiastych kortach Wimbledonu w dniach 27 czerwca – 10 lipca.

Codzienny program studyjny oraz wielogodzinne transmisje dały Polsatowi Sport miano numeru jeden wśród wszystkich kanałów sportowych w Polsce. Stacja pokonała nawet konkurentów dostępnych w naziemnej telewizji cyfrowej. W górę poszybowały także wyniki Polsatu Sport Extra i Polsatu Sport News, a absolutnymi hitami były mecze z udziałem Igi Świątek.

Podczas tegorocznego Wimbledonu Polsat Sport poprawił swój wynik w ujęciu rok do roku o 30% w grupie komercyjnej 16 – 59 oraz o 50% w grupie 4+. Dla Polsatu Sport Extra wzrosty wyniosły odpowiednio 32% oraz 71%, a dla Polsatu Sport News aż 43% oraz 100%.

Iga Świątek na Wimbledonie rozegrała trzy mecze. W pierwszym spotkaniu z Janą Fett, Polce razem z Polsatem Sport kibicowało prawie milion widzów. Jeszcze lepszy wynik – ponad milion sześćset tysięcy widzów – zanotował mecz liderki światowego rankingu tenisistek z Lesley Kerkhove. Z kolei starcie z Alize Cornet, które zakończyło przygodę Igi Świątek z tegorocznym Wimbledonem, przyciągnęło do Polsatu Sport prawie półtora miliona widzów. Pod względem oglądalności tegoroczne mecze Igi Świątek na Wimbledonie osiągnęły więc poziom porównywalny do pamiętnego finału singlistek z udziałem Agnieszki Radwańskiej (2012 rok) czy starcia Jerzego Janowicza z Łukaszem Kubotem w ćwierćfinale singlistów (2013 rok).

W Polsacie Sport ogromną popularnością cieszyły się także tegoroczne mecze na Wimbledonie z udziałem Huberta Hurkacza (ponad 800 tysięcy w meczu z Alejandro Fokiną), Magdy Linette (prawie pół miliona w meczu z Fernandą Gomez oraz blisko 700 tysięcy w meczu z Andżeliką Kerber) czy Łukasza Kubota rywalizującego w grze podwójnej w parze z Szymonem Walkowem (ponad 900 tysięcy w meczu z duetem Cressy/Lopez i ponad 800 tysięcy w meczu z duetem Dodig/Krajicek). Finalistkom gry pojedynczej kobiet razem z Polsatem Sport kibicowało ponad 638 tysięcy widzów, a w przypadku finału singlistów był to ponad 1 260 mln.

Dane: Polsat

Facebook Comments