„Polskie matrioszki” – reportaż o prorosyjskich partiach politycznych 27 czerwca w Polsat News

27 czerwca Polsat News wyemituje reportaż Jacka Smaruja, dziennikarza Polsat News o legalnie funkcjonujących partiach, które chociaż sprzeciwiają się nazywaniu ich „prorosyjskimi”, to jednak uważają inwazję Rosji na Ukrainę za działanie w pełni uzasadnione.

Za realizację reportażu „Polskie matrioszki” odpowiada Jacek Smaruj i to on wcielił się w lidera grupy studenckiej ze znajomością środowiska kibicowskiego i spotkał z przywódcami 3 największych partii: Front, Rodacy Kamraci oraz Bezpieczna Polska. W reportażu opisał program, którym się owe partie kierują, zasady ich funkcjonowania oraz powiązania polityczne i finansowe. O komentarz poprosił m.in. byłego szefa Agencji Wywiadu płk Grzegorza Małeckiego, byłego policjanta rozpracowującego grupy kibicowskie, Konrada Dulkowskiego z Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych oraz Zbigniewa Parafianowicza, dziennikarza, autora książki m.in. „Polska na wojnie”.

Jacek Smaruj jest odpowiedzialnym za tworzenie działu projektów specjalnych w Pionie Informacji i Publicystyki Telewizji Polsat. Dziennikarz jest związany ze stacją od 2020 roku.

„Polskie matrioszki” 27 czerwca o godz. 21.00 Polsat News i na polsatnews.pl.

Facebook Comments