Rainbow Six Polish Masters w Polsat Games

Rainbow Six Polish Masters, największe rozgrywki Rainbow Six Siege w Polsce, transmitowane będą w telewizji na antenie Polsat Games.

W walce o mistrzowski tytuł i nagrody z puli wynoszącej 60 000 złotych zobaczymy osiem drużyn.

Rainbow Six Polish Masters to oficjalne rozgrywki Ubisoft Polska o randze Mistrzostw Polski, które są kontynuacją Rainbow Six Masters League. Do turnieju przystąpią najlepsi zawodnicy w kraju, reprezentujący sześć zaproszonych organizacji i dwie, które awans uzyskały poprzez kwalifikacje.

Wśród uczestników znaleźli się: AVEZ Esport, Izako Boars, Actina PACT, PRIDE, Invicta Gaming, Teetres SLAVGENT, .PS4 oraz Hummingbirds.

Drużyny te rywalizację o mistrzowski tytuł rozpoczną od fazy grupowej w systemie ligowym, a zakończą na finałach, które w zależności od sytuacji panującej w Polsce, odbędą się w internecie lub w studiu telewizyjnym Polsat Games. Wezmą w nich udział cztery najlepsze zespoły, wyłonione po 14 dniach meczowych inauguracyjnego etapu. Pierwsza kolejka zmagań odbędzie się już 28 maja, a zwycięzcę sezonu poznamy 6 września.

Transmisja w Polsat Games i na kanale rainbow6pl na Twitch.tv dostępna będzie od 28 maja w każdy czwartek od godziny 19:00, a także w pierwszy weekend września, kiedy to poznamy ostateczną klasyfikację Rainbow Six Polish Masters.

Do zwycięzców sezonu trafi połowa puli nagród, czyli 30 000 złotych. Wicemistrzowie otrzymają
15 000 złotych, zdobywcy trzeciego miejsca 7500 złotych, zaś czwartego 5000 złotych. Dodatkowo, najlepszy zawodnik turnieju otrzyma nagrodę w wysokości 2500 złotych.

Transmisja Rainbow Six Polish Masters to kolejny efekt współpracy Frenzy i Polsat Games z Ubisoft Polska. Przez niemal 2 lata w studiu telewizyjnym odbyły się trzy finały mistrzowskich imprez Rainbow Six Siege, a ich sukces doprowadził do poszerzenia wspólnych działań.

W 2020 roku Frenzy i Polsat Games odpowiedzialne są za identyfikację wizualną, oprawę graficzną oraz produkcję transmisji Rainbow Six Polish Masters.

Rainbow Six Siege to gra z gatunku First Person Shooter (FPS), w której świat widzimy oczami kierowanego przez nas bohatera. Seria gier Rainbow Six powstała na motywach literatury jednego z najpopularniejszych pisarzy sensacyjnych – Toma Clancy’ego. W odróżnieniu od typowych „shooterów”, wszystkie gry serii przywiązują olbrzymią wagę do taktyki i planowania misji. W Rainbow Six Siege rozgrywka wieloosobowa toczy się pomiędzy dwoma zespołami. Na początku gracze decydują, którą z funkcjonujących w realnym świecie jednostek antyterrorystycznych będą reprezentować. Do wyboru są między innymi amerykańska SWAT, brytyjska SAS czy rosyjska Specnaz. Każda z nich posiada indywidualne umiejętności oraz ekwipunek, na który składają się istniejące w rzeczywistości typy uzbrojenia. Rainbow Six Siege łączy więc najlepsze cechy dynamicznych „strzelanek” i symulatora pola walki.

Facebook Comments