Rekord oglądalności Polsat News w wyborczą niedzielę

Polsat News, w niedzielę 12 lipca uzyskał 3,74% udziałów w grupie wszystkich widzów oraz 3,94% udziałów w grupie 16-49. To najlepszy dzienny wynik od początku nadawania stacji.

Największą widownię tego dnia w Polsat News uzyskał wieczór wyborczy „Polska Wybiera-Wybory Prezydenckie 2020”. Śledziło go prawie 623 tys. widzów, co przełożyło się na 6,22% udziałów w grupie wszystkich widzów i 6,56% w grupie wiekowej 16-49. Był to również najchętniej oglądany wieczór wyborczy spośród dotychczas emitowanych w Polsat News. Poprzednim tego typu rekord padł dwa tygodnie temu, w niedzielę, 28 czerwca, podczas prezentowania sondażowych wyników I tury wyborów prezydenckich.

Program „Polska Wybiera” emitowany od godziny 20:50 do 21:50 na antenie głównej Polsatu obejrzało 946 tys. widzów, co dało 6,06% udziałów w grupie 4+ oraz 8,08% udziałów w grupie wiekowej 16-49.

Podczas wieczoru wyborczego widzowie mogli zobaczyć m.in. relacje reporterskie ze sztabów obu kandydatów oraz korespondentów Polsat News w Waszyngtonie, Berlinie, Rzymie i Pradze. W studio na gorąco wyniki skomentowali m.in. były Prezydent RP – Aleksander Kwaśniewski, były Premier Leszek Miller, a także Bartłomiej Sienkiewicz, Elżbieta Jakubiak, Jarosław Gowin, Marcin Kierwiński, Adam Szejnfeld, Tadeusz Cymański czy Michał Dworczyk. Nie zabrakło również opinii ekspertów i publicystów.

W trakcie wieczoru wyborczego „Polska Wybiera-Wybory Prezydenckie 2020” widzowie mogli zobaczyć szereg danych o tym jak obywatele Polski głosowali w podziale na różne grupy, ze względu na płeć, wiek czy miejsce zamieszkania. A także jak na gorąco wyniki wyborów komentowane były w Internecie.

„Polska Wybiera-Wybory Prezydenckie 2020” prowadzili Dorota Gawryluk, Bogdan Rymanowski, Piotr Witwicki, Michał Stela i Artur Molęda. Był to najdłuższy wieczór wyborczy emitowany w Polsat News od godziny 19:50 do 2:00. Zaraz po nim widzowie mogli śledzić aż do godziny 5:00 emitowaną na żywo „Noc wyborczą”. Program prowadził Przemysław Białkowski.

Facebook Comments