Rekordowy tydzień Polsat News

Miniony tydzień był najlepszym w historii Polsat News.

Między 9 a 15 marca stacja uzyskała średnie udziały na poziomie 2,78% w grupie wszystkich badanych oraz 2,96% w grupie wiekowej 16-49. W porównaniu z analogicznym okresem w 2019 roku oznacza to odpowiednio wzrost o 176% w grupie 4+ i aż 352% w grupie 16-49.

Codziennie programy informacyjne Polsat News śledziło prawie 5 milionów widzów (w niedzielę, 15 marca, ponad 6 milionów). Wśród abonentów Cyfrowego Polsatu Polsat News był trzecią najczęściej wybieraną stacją, a w grupie wiekowej 16-49 stacją nr 2, zaraz po głównej antenie Polsatu.

Wśród najpopularniejszych programów emitowanych w Polsat News w ostatnim tygodniu największym zainteresowaniem widzów cieszyła się konferencja prasowa Premiera Mateusza Morawieckiego oraz Ministra Zdrowia – Łukasza Szumowskiego i Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji – Mariusza Kamińskiego. Blisko godzinną konferencją śledziło w Polsat News ponad 830 tys. widzów. Na drugim miejscu – transmisja mszy świętej ze Świątyni Opatrzności Bożej, którą w Polsat News w niedzielny poranek wybrało ponad 730 tys. widzów, a stacji dało czwarte miejsce wśród najpopularniejszych stacji kraju. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również główne wydania „Wydarzeń”, które m.in. w piątek obejrzało w Polsat News średnio ponad 540 tys., a w sobotę ponad 630 tys. widzów. Emitowany w piątkowy wieczór wywiad Piotra Witwickiego z Prezydentem Andrzejem Dudą śledziło prawie 0,5 miliona widzów.

W Polsat News na bieżąco można śledzić najnowsze doniesienia związane z zagrożeniem koronawirusem w Polsce: relacje reporterskie z sytuacji w miastach czy przejściach granicznych, transmisje na żywo konferencji prasowych przedstawicieli rządu, rozmowy z ekspertami czy wieści o sytuacji w szpitalach. Na antenie prezentowane są też najważniejsze informacje o sytuacji w innych krajach Europy i świata.

Dane: Polsat

Facebook Comments