Rusza kanał Polsat News Polityka (2 akt.)

10 stycznia br. rusza kanał informacyjny Polsat News Polityka. W ramówce znajdą się nowe programy oraz transmisje z życia parlamentu i wszystkiego, co wiąże się z polską – pełną wydarzeń i emocji polityką.

„Rozwijamy obszar informacji i publicystyki, bo jest to ta część oferty telewizyjnej, której widzowie chcą i potrzebują tu i teraz, na bieżąco, bezpośrednio i na żywo. Widzimy wzrost zainteresowania polityką i publicystyką informacyjną. To jest to, czym przez ostatnie miesiące żyje Polska. Rekordowa frekwencja w wyborach pokazała, iż Polacy chcą mieć aktywny wpływ na to co się dzieje w polityce. Uświadomili sobie, że ich głos oddany w wyborach parlamentarnych się liczy i może coś zmienić” – mówi Piotr Witwicki, Dyrektor Pionu Informacji i Publicystyki Telewizji Polsat.

Polsat News Polityka

Polsat News Polityka zaoferuje widzom m.in. bezpośrednie transmisje obrad Sejmu i Senatu. Transmitowane będą też posiedzenia wszystkich komisji śledczych.

„Obrady nowego sejmu bez wątpienia budzą niesamowite zainteresowanie Polek i Polaków, którzy śledzą to co się w nim dzieje niemal z takimi samymi emocjami jak najlepsze kino, seriale czy sport. I to świetnie, bo dzięki temu rośnie świadomość społeczeństwa o tym jak funkcjonuje państwo i tworzy się społeczeństwo obywatelskie. My odpowiadamy na te trendy, inwestując w rozwój naszej oferty kanałów informacyjnych. Stąd nasz pomysł na kanał Polsat News Polityka i dużą dawkę najlepszej publicystyki” – dodaje Piotr Witwicki.

Od poniedziałku do piątku o godz. 17:30 w programie „Studio Parlament” nadawanym bezpośrednio z Sejmu czołowi dziennikarze Polsatu m.in. Bartłomiej Maślankiewicz i Wojciech Dąbrowski będą rozmawiać z politykami o tym, co tu i teraz jest najważniejsze w pracach obu Izb.

Także od poniedziałku do piątku o 21:00 Karolina Olejak i Przemysław Szubartowicz – dziennikarze Interii w „Debacie Politycznej” będą wraz z politykami, komentatorami i ekspertami podsumowywać mijający dzień w polskiej polityce.

Polsat News Polityka będzie można oglądać tam, gdzie dotychczas dostępny był kanał Wydarzenia 24 – m.in. w sieciach kablowych czy platformach cyfrowych. Kanał Wydarzenia 24 będzie nadawany w naziemnej telewizji cyfrowej (MUX-1).

Wydarzenia 24

Wydarzenia 24 to kanał, który przez całą dobę nadaje serwisy informacyjne, sportowe i pogodę a także na bieżąco śledzi to co dzieje się w przestrzeni social mediów. To oferta dla widzów, którzy oczekują czystej informacji, bez dodatku publicystyki.

Wydarzenia 24 będą dostępne na pozycji 49 w ofercie naziemnej telewizji cyfrowej obejmującej 98,9% populacji kraju. (Tam gdzie dotychczas były Wydarzenia 24, m.in. w sieciach kablowych i platformach satelitarnych będzie można oglądać Polsat News Polityka).

Informacje są siłą Polsatu

Oferta informacji i publicystyki w Grupie Polsat Plus to główny, flagowy kanał informacyjny Polsat News, Polsat News Polityka, Wydarzenia 24, które będą nadawane naziemnie, Polsat News 2 oraz obecność najważniejszych programów – „Wydarzeń” i „Gościa Wydarzeń” na antenie głównej oraz w innych, wybranych kanałach Grupy Polsat Plus. Oferta telewizyjna jest rozwijana wraz z silną pozycją Grupy w Internecie – przede wszystkim poprzez portale Interia.pl (w tym Wydarzenia.Interia.pl) i Polsatnews.pl.

Aktualizacja: Zgodnie z zapowiedziami, kanał Polsat News Polityka ruszył, zastępując Wydarzenia 24. Podmiana została dokonana również na satelicie. Stacja dostępna jest także w Polsat Box Go.

Parametry:
Eutelsat Hot Bird 13°E (12,188 GHz, pol. V, SR: 27500, FEC: 3/4; DVB-S2/8PSK)

Aktualizacja: „Nowe”  Wydarzenia 24 zameldowały się na innym transponderze Polsat Box. Kanał również można znaleźć w Polsat Box Go.

Parametry:
Eutelsat Hot Bird 13°E (12,284 GHz, pol. H, SR: 27500, FEC: 3/4; DVB-S2/8PSK).

Facebook Comments