Samochody wodorowe Grupy Polsat Plus przejechały pierwszy milion kilometrów

Smochody wodorowe należące do Grupy Polsat Plus przejechały milion kilometrów. Zerowa emisja dwutlenku węgla i zdolność oczyszczania powietrza to cechy pojazdu, które idealnie wpasowują się w ekologiczną misję Grupy.

Grupa Polsat Plus posiada już ponad 150 elektrycznych samochodów wodorowych – Toyoty Mirai oraz Hyundai Nexo. To właśnie te pojazdy przejechały pierwszy milion km.

Ogniwa paliwowe samochodów wodorowych potrzebują do pracy czystego powietrza, dlatego ich system napędowy został wyposażony w specjalny filtr katalityczny. Włókna, z których wykonany jest filtr, wychwytują cząsteczki zanieczyszczeń, w tym dwutlenek siarki, tlenki azotu i cząstki stałe PM 2.5. W ten sposób milion kilometrów przejechanych samochodami wodorowymi zapewniło aż 470 milionów litrów oczyszczonego powietrza. Przedstawiając to obrazowo – jest to ilość czystego powietrza, którą 100 osób zużywa przez rok. Zastąpienie samochodów spalinowych w Grupie Polsat Plus pojazdami wodorowymi zmniejszyło również emisję dwutlenku węgla do atmosfery o 127 ton.

Facebook Comments