To oni powalczą o zwycięstwo w 14. edycji „Twoja twarz brzmi znajomo”

Znamy już pełną listę uczestników 14. edycji programu „Twoja twarz brzmi znajomo”. Premiera show wiosną w Polsacie.

Maja Hyży

Piosenkarka i influencerka. W 2013 roku wzięła udział w przesłuchaniach do trzeciej edycji programu „X Factor”, w którym zajęła czwarte miejsce. Krótko po udziale w show nagrała dwa utwory zatytułowane „Zgadnij” oraz „Bluza”.
W 2015 roku ukazała się jej pierwsza płyta „W chmurach”, a promował ją singiel „Będę kochać”. W tym samym roku wzięła udział w koncercie Superpremiery na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. W 2018 roku zakwalifikowała się do finału krajowych eliminacji do 63. Konkursu Piosenki Eurowizji.
9 grudnia 2020 roku ukazał się teledysk do najnowszego singla piosenkarki, zatytułowanego „Chcę odkrywać”. Jak sama przyznaje, to jej rozliczenie z przeszłością oraz początek kolejnego rozdziału, z nową energią. Po raz ostatni zwraca się do swojej dawnej miłości i postanawia iść swoją drogą.

Lesław Żurek

Aktor filmowy, telewizyjny i teatralny. Od 2005 roku absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Zagrał w kilkudziesięciu produkcjach filmowych i telewizyjnych. Popularność przyniosła mu rola w filmie „Mała Moskwa” w reżyserii Waldemara Krzystka, za którą był nominowany do nagrody im. Zbyszka Cybulskiego.
Obecnie można oglądać aktora w serialach „Barwy szczęścia” i „Stulecie Winnych”, w warszawskich teatrach Capitol i 6. Piętro oraz w gościnnych spektaklach w całej Polsce.

Magdalena Narożna

Liderka i wokalistka zespołu Piękni i Młodzi. W 2012 roku wraz z ówczesnym mężem Dawidem Narożnym i Danielem Wilczewskim rozpoczęli działalność koncertową. Początkowo grali na weselach, jednak teledyski opublikowane na portalu YouTube zyskały po kilkadziesiąt milionów wyświetleń, a udział w muzycznym show „Tylko muzyka. Must be the music” doprowadził ich do finału. To zapewniło im status gwiazd.
W czerwcu 2014 roku wydali debiutancki album pt. „Niewiara”, a we wrześniu opublikowali wideo do utworu „Ona jest taka cudowna”, które zyskało rekordową wśród klipów zespołu ilość wyświetleń – ponad 83 miliony. Trzy lata później mieli na koncie drugą płytę „Tak już bez ciebie” z kolejnymi przebojami, które śpiewa cała Polska.

Piotr Gawron-Jedlikowski

Aktor. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Znany z ról pierwszoplanowych w serialach „Pierwsza miłość”, „Barwy szczęścia” i „Korona królów”.
Obecnie występuje w grupach „Impro Atak!” oraz ITO Teatr, gdzie z pasją wykorzystuje różne formy improwizacji teatralnej. Tworzone z zespołem spektakle powstają ad hoc, bazując na spontanicznych pomysłach widzów, dzięki czemu każdy występ jest niepowtarzalny i wyjątkowy. To wyjątkowe doświadczenie z pewnością pomoże mu w metamorfozach. Piotr Gawron-Jedlikowski przez lata współpracował z Teatrem Muzycznym Capitol we Wrocławiu, gdzie w spektaklu „Trzej muszkieterowie” grał rolę d’Artagnana.

Tamara Arciuch

Aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna. Pracowała w największych teatrach w Polsce.
Za rolę Maryny w spektaklu „Wesele” Wyspiańskiego w reż. Rudolfa Zioło otrzymała nagrodę na festiwalu w Opolu, a rola Roxie Hart w musicalu „Chicago” przyniosła jej nominację do nagrody aktorki roku 2002. Na dużym ekranie debiutowała w 1997 roku w filmie sensacyjnym Jarosława Żamojdy „Młode wilki 1/2”, a postać Kaśki Wojnarówny, panny młodej w głośnym filmie Wojciecha Smarzowskiego „Wesele” z 2004 roku, jest jej najważniejszą rolą filmową. Grała również w ostatnim filmie Janusza Morgensterna „Mniejsze zło” oraz w wielu komediach romantycznych m.in. „Nie kłam kochanie” czy „Och Karol” w reż. Piotra Wereśniaka. Olbrzymią popularność przyniosła jej rola Karoliny Łapińskiej w serialu „Niania” (2005-2009), gdzie zagrała antagonistkę głównej bohaterki, pokazując po raz kolejny, że komedia to jej żywioł. W 2008 roku jako Piękna Nieznajoma w serialu „Halo Hans!” wcieliła się w każdym odcinku w inną postać, w sumie grając 13 różnych ról. Przez jakiś czas związana była również z serialami „M jak miłość” i „Ojciec Mateusz”.
Od niedawna zajmuje się razem z partnerem Bartkiem Kasprzykowskim produkcją własnych spektakli teatralnych, które można oglądać na różnych scenach w całej Polsce.

Paweł Góral

Aktor teatralny i telewizyjny. Absolwent Studium Wokalno-Aktorskiego im. D. Baduszkowej przy Teatrze Muzycznym w Gdyni oraz Wydziału Zarządzania na Uniwersytecie Gdańskim.
Na scenie teatralnej debiutował w musicalu „Chess”, z którym dwukrotnie odbył międzynarodowe tournée. W Teatrze Muzycznym w Gdyni brał udział w spektaklach „Fame”, „My Fair Lady”, „Grease”, „Shrek” oraz „Przebudzenie wiosny”. Z kolei na deskach gdyńskiej Sceny SAM od kilku lat bawi publiczność rolą zwariowanego Bobby’ego w spektaklu „Mayday”. Związany także z warszawskim Instytutem Teatralnym gra w spektaklu „Requiemaszyna”, który był wielokrotnie prezentowany i doceniany poza granicami Polski. Na szklanym ekranie zadebiutował rolą Roberta w „M jak miłość”. W ostatnim czasie zasłynął ze stworzenia pierwszego na świecie „insta-serialu”, emitowanego w ramach insta-story na Instagramie. Zarówno sama forma, jak również kreowana przez niego postać, spotkała się z dużym zainteresowaniem użytkowników.

Anna-Maria Sieklucka

Aktorka teatralno-filmowa. Ukończyła Akademię Sztuk Teatralnych w Krakowie na wydziale lalkarskim. Do tej pory występowała głównie w teatrze.
Na swoim koncie ma m.in. rolę w sztuce „Dzień Walentego” Iwana Wyrypajewa oraz w spektaklu „Wesele” w reżyserii Włodzimierza Staniewskiego. Należy do Chóru Kobiet, występuje tam w spektaklu „Magnificat”, reż. Marta Górnicka, który ostatnio wystawiono w Madrycie w Teatros del Canal. Anna-Maria Sieklucka związana jest z lubelskim Centrum Kultury i Sceną In Vitro, gdzie można ją było zobaczyć w jednej z odsłon serialu kryminalnego na podstawie twórczości Marcina Wrońskiego pt. „Ten cholerny wrzesień”. W 2019 roku wystąpiła w serialu telewizyjnym „Na dobre i na złe”. Na dużym ekranie zadebiutowała, wcielając się w główną bohaterkę głośnego filmu „365 dni” – Laurę Biel.

Michał Meyer

Aktor teatralny, filmowy i telewizyjny. Jeden z najbardziej charakterystycznych i charyzmatycznych artystów młodego pokolenia.
Studia ukończył w 2008 roku i zaraz potem zadebiutował w programie „Szymon Majewski Show”, w którym parodiował z powodzeniem między innymi Kubę Wojewódzkiego, Colina Farrella i Kamila Durczoka. Zagrał w wielu popularnych serialach: „Czas Honoru”, „Druga szansa”, „Singielka”, „Prawo Agaty”. Można go też zobaczyć w takich filmach, jak „Wałęsa. Człowiek z nadziei” Andrzeja Wajdy, „Wenecja” Jana Jakuba Kolskiego oraz „Miasto 44” Jana Komasy.
Na co dzień związany z teatrem STU w Krakowie. Jest również członkiem grupy kabaretowej Obustronni ludzie, z którą występuje na scenach stołecznych klubów. Przygotowuje się do premiery w teatrze Krystyny Jandy w sztuce „Cwaniary”. W grudniu 2020 roku miała premierę produkcja filmu „Wszyscy moi przyjaciele nie żyją”, w którym Michał Meyer gra jedną z ważniejszych postaci.

Foto: facebook.com/twojatwarzbrzmiznajomo

Facebook Comments