„Węgry wybierają” – program specjalny w Polsat News

Już w najbliższą niedzielę, 12 kwietnia, Polsat News na żywo będzie relacjonować wybory parlamentarne na Węgrzech w programie specjalnym „Węgry wybierają”.

Z okazji wydarzenia o godzinie 21:00 na antenie Polsat News wystartuje program specjalny „Węgry Wybierają”, przygotowany przez redakcję magazynu „Dzień na świecie”, który poprowadzi Grzegorz Kozak.

W trakcie programu widzowie będą mogli śledzić stopniowo spływające wyniki wyborów oraz najnowsze informacje od dziennikarzy Polsat News przebywających w dniu wyborów na Węgrzech: Magdy Sakowskiej i Cypriana Jopka oraz dziennikarzy portalu Interia: Jakuba Krzywieckiego Marcina Jana Orłowskiego.

W studiu sytuację wyborów komentować będą zaproszeni eksperci, m.in.: Adam Balcer, politolog; Daniel Fried, były ambasador USA w Polsce; dr hab. nauk społecznych Robert Rajczyk oraz dr hab. Kamil Zajączkowski, europeista i badacz stosunków międzynarodowych.

Wpływ węgierskich wyborów na sytuację w Polsce i w Europie omówią byli ministrowie spraw zagranicznych: Grzegorz Schetyna Zbigniew Rau.

W programie zaplanowano również łączenie z korespondentem Polsat News w Brukseli, Andrzejem Wyrwińskim, który opowie jak wynik wyborów może przełożyć się na obecną sytuację polityczną w Europie oraz jakie konsekwencje przyniesie dla funkcjonowania Unii Europejskiej.

Wynikom wyborów poświęcony będzie także poniedziałkowy „Nowy Dzień z Polsat News”.
Facebook Comments