Wieczór wyborczy w Polsat News ruszy w niedzielę o godz. 19:50

Już w niedzielę, 26 maja, prosto ze studia Polsat News o godzinie 19:50 rozpocznie się wieczór wyborczy „Polska Wybiera – Eurowybory 2019”, którego gospodarzami będą Dorota Gawryluk i Bogdan Rymanowski.

W programie zobaczymy pierwsze szacunkowe wyniki (emisja także w otwartym Polsacie), dane statystyczne dotyczące głosowania, które przedstawi Michał Stela, a wieści z mediów społecznościowych i gorące komentarze internautów przedstawi Piotr Witwicki. Do prezentacji wykorzystane zostaną obecnie najnowocześniejsze narzędzia technologii telewizyjnej do tzw. storytelling-u czyli: grafiki AR a także Virtual Window. Wieczór wyborczy będzie realizowany za pośrednictwem kamer automatycznych.

Prowadzący w trakcie programu będą łączyć z reporterami Polsat News w sztabach wyborczych by na żywo zobaczyć reakcje na pierwsze szacunkowe wyniki. W studio nie zabraknie również rozmów z gośćmi, a wśród nich – politycy i eksperci.

Wieczór wyborczy „Polska Wybiera – Eurowybory 2019” będzie transmitowany do północy. Zaraz po nim do godziny 0:40 wydanie specjalne „Obrazu Dnia”, w którym temat wyborów będzie również nr 1. Następne szacunkowe dane wyborcze widzowie Polsat News zobaczą już w poniedziałek od godziny 6:00 w porannym paśmie „Nowy Dzień z Polsat News”.

Dane exit poll oraz late poll na potrzeby wyborów do Parlementu Europejskiego dostarczy Polsat News firma Ipsos. Opracowane wyniki będą zawierały informacje o: procentowym poparciu dla ogólnopolskich komitetów wyborczych w skali całego kraju, podziale mandatów oraz frekwencji, kandydatach, którzy zdobyli mandaty w PE.

Ponadto przedstawiona zostanie symulacja podziału mandatów do Sejmu RP gdyby wybory odbyły się 26 maja.

Facebook Comments