Wraca Liga Mistrzów i Liga Europy. Wszystkie mecze w kanałach Polsat Sport Premium

Wracają najlepsze i najbardziej prestiżowe klubowe rozgrywki piłkarskie świata. Ze względu na pandemię koronawirusa bieżący sezon piłkarski na Starym Kontynencie jest wyjątkowo długi i zakończy się dopiero w sierpniu.

Tegoroczni zwycięzcy Ligi Mistrzów i Ligi Europy UEFA mieli zostać wyłonieni w maju. Przerwa spowodowana pandemią koronawirusa wydłużyła jednak rozgrywki i zmusiła UEFA do zmiany formuły z ligowej na turniejową. Półfinały i finał Champions League zostaną rozegrane na dwóch stadionach Lizbony. Gospodarzami ćwierćfinałów, półfinałów oraz finału Europa League będą zaś Kolonia, Duisburg, Dusseldorf i Gelsenkirchen. Jednak zanim najlepsze zespoły Ligi Mistrzów i Ligi Europy zostaną skoszarowane w Portugalii i Niemczech, należy dokończyć spotkania, które COVID-19 przerwał w marcu.

W środę i czwartek odbędzie się walka o ćwierćfinały Ligi Europy. Sześć spotkań udało się rozegrać w marcu, dlatego rywalizacja w tych parach zostanie dokończona w systemie mecz/rewanż. Starcia Inter – Getafe oraz Sevilla – Roma rozstrzygnie zaś tylko jeden mecz. Środowe studio otwierające cały wieczór z Europa League w Polsacie Sport Premium rozpocznie się o godzinie 17:00. Program poprowadzi Paulina Chylewska, a jej gośćmi będą Artur Wichniarek, Dariusz Dziekanowski, Radosław Majewski oraz Roman Kołtoń. Analizę taktyczną wszystkich spotkań przeprowadzą Tomasz Łapiński i Dariusz Wdowczyk, a porównania i ciekawostki przedstawią Szymon Rojek i Karolina Kozłowska. Na stanowiskach komentatorskich pracować zaś będą Grzegorz Michalewski i Paweł Golański (FC Kopenhaga – Basaksehir Stambuł), Andrzej Janisz i Tomasz Hajto (Szachtar Donieck – VfL Wolfsburg), Marcin Feddek i Maciej Żurawski (Manchester United – LASK) oraz Cezary Kowalski i Marcin Lepa (Inter – Getafe). Dzień meczowy o 23:30 podsumuje magazyn skrótów.

Czwartkowy wieczór z Ligą Europy poprowadzi Przemysław Iwańczyk. Od godziny 17:00 jego gośćmi będą Tomasz Hajto, Grzegorz Rasiak, Piotr Czachowski i Roman Kołtoń. Na stanowisku analizy taktycznej Marcinowi Feddekowi towarzyszyć będzie Tomasz Łapiński, a kącik porównawczo-ciekawostkoyo ponownie poprowadzą Szymon Rojek i Karolina Kozłowska. Mecze skomentują Cezary Kowalski i Paweł Golański (Sevilla – Roma), Mariusz Hawryszczuk i Przemysław Łagożny (Bayer Leverkusen – Glasgow Rangers), Piotr Przybysz i Maciej Żurawski (Wolverhampton – Olympiacos) oraz Andrzej Janisz i Artur Wichniarek (FC Basel – Eintracht Frankfurt). O 23:30 wszystkie spotkania zostaną podsumowane w magazynie skrótów.

W piątek powróci natomiast Liga Mistrzów. W niej awans do ćwierćfinałów już zapewniły sobie Atletico Madryt, Paris Saint- Germain, RB Lipsk i Atalanta Bergamo. Co ciekawe dla zespołu z Niemiec to dopiero drugi sezon w europejskiej elicie, a Włosi są absolutnym debiutantem. O wejście do najlepszej ósemki wciąż walczą Real Madryt, Manchester City, Olympique Lyon, Barcelona, Chelsea Londyn, Juventus Turyn, Napoli oraz Bayern Monachium. W trzech ostatnich ekipach występują Polacy, z których największe szanse awansu ma Robert Lewandowski. Jego Bayern w pierwszym meczu ćwierćfinałowym pokonał na wyjeździe Chelsea 3:0 i rewanż w Monachium wydaje się formalnością.

Po remisie 1:1 na własnym stadionie, Arkadiusz Milik i Piotr Zieliński z Napoli powalczą o awans w Barcelonie. Z kolei Wojciech Szczęsny i jego Juventus spróbują na własnym stadionie odrobić jednobramkową stratę z Olympikiem Lyon.

Piątkowy wieczór z Ligą Mistrzów w Polsacie Sport Premium o godzinie 18:00 rozpocznie rozbudowane studio publicystyczno-rozrywkowe. Poprowadzi je Paulina Chylewska, którą wspierać będą Roman Kołtoń, Piotr Czachowski, Dariusz Dziekanowski i Artur Wichniarek. Analizę taktyczną przeprowadzą Tomasz Łapiński i Dariusz Wdowczyk. Nie zabraknie też ciekawostek i porównań autorstwa Szymona Rojka i Karoliny Kozłowskiej oraz Kuchni Mistrzów i Muzyki Mistrzów w wykonaniu Karoliny Szostak, Tomasza Karolaka i Hirka Wrony. Nowością będzie kącik retro Tomasza Włodarczyka. Piątkowe mecze skomentują Cezary Kowalski i Tomasz Hajto (Manchester City – Real Madryt) oraz Marcin Lepa (Juventus Turyn – Olympique Lyon). Punktualnie o północy wystartuje magazyn skrótów.

Gospodarzem sobotniego wieczoru z Ligą Mistrzów w Polsacie Sport Premium będzie Przemysław Iwańczyk. Jego gośćmi od godziny 18:00 będą Jerzy Engel, Roman Kołtoń, Piotr Czachowski i Tomasz Hajto. Tomasz Łapiński i Dariusz Wdowczyk zatroszczą się o analizę taktyczną spotkań, a duet Szymon Rojek/Karolina Kozłowska przedstawi porównania i ciekawostki. Tomasz Włodarczyk ponownie zabierze widzów w podróż retro po Champions League, a o Kuchnię i Muzykę Mistrzów zatroszczą się Karolina Szostak, Tomasz Karolak i Hirek Wrona. Komentatorami sobotnich meczów będą Bożydar Iwanow i Paweł Golański (Barcelona – Napoli) oraz Marcin Feddek i Artur Wichniarek (Bayern – Chelsea). Cały dzień z Ligą Mistrzów podsumuje magazyn skrótów, który rozpocznie się o północy.

Mecze Ligi Mistrzów i Ligi Europy UEFA w kanałach Polsat Sport Premium 1 i 2:

5 sierpnia (środa)

18:45 – Polsat Sport Premium 1: Szachtar Donieck – VfL Wolfsburg
18:10 – Polsat Sport Premium 2: FC Kopenhaga – Istanbul Basaksehir FK
20:50 – Polsat Sport Premium 1: Manchester United – LASK
20:50 – Polsat Sport Premium 2: Inter – Getafe

6 sierpnia (czwartek)

18:45 – Polsat Sport Premium 1: Sevilla – Roma
18:10 – Polsat Sport Premium 2: Bayer Leverkusen – Glasgow Rangers
20:50 – Polsat Sport Premium 1: FC Basel – Eintracht Frankfurt
20:50 – Polsat Sport Premium 2: Wolverhampton – Olympiacos

7 sierpnia (piątek)

20:15 – Polsat Sport Premium 2: Manchester City – Real Madryt
20:50 – Polsat Sport Premium 1: Juventus – Lyon

8 sierpnia (sobota)

20:15 – Polsat Sport Premium 2: Barcelona – Napoli
20:50 – Polsat Sport Premium 1: Bayern Monachium – Chelsea Londyn

Facebook Comments