Wysoka widownia triumfu Huberta Hurkacza w Polsacie Sport

Historyczny triumf Huberta Hurkacza w turnieju tenisowym ATP Masters 1000 w Miami cieszył się dużą popularnością widzów.

Transmisja niedzielnego meczu finałowego była najchętniej oglądanym wydarzeniem sportowym tego dnia nie tylko w Polsacie Sport, ale we wszystkich kanałach sportowych dostępnych w Polsce. Polsat Sport był też pierwszym wyborem polskich kibiców w czasie całego wielkanocnego weekendu.

Zwycięstwo w turnieju tenisowym ATP Masters 1000 w Miami to największy sukces w dotychczasowej karierze Huberta Hurkacza. Wrocławianin jest obecnie, obok Igi Światek, największą tenisową gwiazdą w Polsce. Niedzielny finał obejrzało ponad 374 tysiące widzów z czego jedna trzecia to osoby w wieku 16-49 lat.

Kibice chętnie zaglądali do sportowych kanałów Telewizji Polsat przez cały weekend od 2-5.04. Powodzeniem cieszyły się mecze krajowych lig koszykarskich i siatkarskich, między innymi z udziałem finalisty siatkarskiej Ligi Mistrzów – ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Premierę miał też reportaż o żywej legendzie siatkówki i najwybitniejszym Polaku w tej dyscyplinie – Tomaszu Wójtowiczu.

Z satysfakcją obserwujemy rosnącą aktywność naszych widzów, którzy nie tylko wybierają nasze transmisję, ale coraz chętniej wchodzą z nami w interakcje w social mediach czy programach studyjnych takich, jak piłkarskie „Cafe Futbol”, siatkarska „#7 Strefa” czy traktujące o sportach walki „Koloseum”. Sami jesteśmy kibicami i doskonale wiemy, że sport najlepiej smakuje w towarzystwie, a w tych trudnych czasach wspólne oglądanie transmisji sportowych, nawet w różnych domach, to namiastka normalności. – Marian Kmita, Dyrektor ds. Sportu w Telewizji Polsat.

Dane: NAM/ Polsat

Facebook Comments