Bajkowa kraina owadów w nowej serii „Odlotowe opowieści” w Polsat JimJam

1 września kanał Polsat JimJam rozpocznie emisję nowej serii animowanej „Odlotowe opowieści”.


Akcja tej animowanej historii rozgrywa się w barwnym królestwie owadów. Kiedy pomysłowy świerszcz o dobrym sercu pojawia się w krainie owadów, wszystko zmienia się na lepsze. Apollo okazuje się niezwykle potrzebny mieszkańcom, ponieważ stara się każdemu pomóc. Od poszukiwania zagubionego prezentu, po spełnianie marzeń o wielkiej karierze – nie ma takiego problemu, któremu nie umiałby zaradzić.

Serial „Odlotowe opowieści” ze względu na swoich nietypowych bohaterów przybliża najmłodszym świat zamieszkany przez świerszcze, pszczoły czy biedronki. Bajka pokazuje, że nawet owady tworzą swoje społeczności, w których niezwykle ważna jest współpraca. Dzieci przekonają się, że wspólne działanie i zgoda są niezbędne do stworzenia szczęśliwej grupy. Postać Apolla jest też świetnym przykładem na to, że bycie dobrym i pomocnym przyjacielem przynosi wiele korzyści.

W pierwszym odcinku poznajemy trzmiela, któremu dokuczają szkodniki. Obiecują, że przestaną mu przeszkadzać, jeśli ten wygra z nimi w golfa. Niestety trzmiel nie jest najlepszym zawodnikiem i boi się, że nie da sobie rady. Z pomocą przychodzi Apollo, zdeterminowany, żeby ujawnić oszustwa szkodników.

Seria „Odlotowe opowieści” powstała na podstawie książek francuskiego pisarza i ilustratora, Antoona Kringsa, opowiadających o bajkowym świecie owadów. Jest też kontynuacją powstałego w 2017 roku filmu.

Na spotkania z bohaterami serii „Odlotowe opowieści” Polsat JimJam zaprasza od 1 września codziennie o 7:53, 14:53 i 18:43.

Foto: Polsat JimJam

Facebook Comments