CI Polsat pokaże 2. sezon cyklu „Opowiem ci o zbrodni”

20 września o godz. 22:00 kanał Crime+Investigation Polsat rozpocznie emisję drugiego sezonu siedmioodcinkowego cyklu dokumentalnego „Opowiem ci o zbrodni”.

W najnowszym sezonie programu na plan powracają czołowi polscy twórcy kryminałów znani z pierwszego sezonu: Igor Brejdygant, Wojciech Chmielarz, Marta Guzowska, Małgorzata i Michał Kuźmińscy oraz Katarzyna Puzyńska. Do obsady serii dołączają także Joanna Opiat-Bojarska i Max Czornyj.

W nowym sezonie „Opowiem ci o zbrodni” czołowi polscy pisarze przyjrzą się siedmiu prawdziwym zbrodniom, które wstrząsnęły Polską. W każdym z odcinków pisarze stają się narratorami, którzy opowiadają o wybranym przez siebie morderstwie w charakterystyczny dla siebie sposób. Podobnie jak przy pracy nad pierwszym sezonem, pisarze otrzymali dostęp do akt sądowych, dzięki którym starają się dokonać dogłębnej analizy działań morderców. Zdjęcia studyjne wzbogacone zostaną nie tylko rekonstrukcjami przebiegu zbrodni i okoliczności, jakie do nich doprowadziły. Pisarze udali się także, w miejsca kluczowe dla przebiegu zbrodni, rozmawiali z osobami zaangażowanymi w sprawy, z rodzinami ofiar. Wśród spraw poruszanych w najnowszych odcinkach znalazły się między innymi historia wampira ze Stefanowic, który mordował starsze kobiety, sprawa rytualnego mordu w bunkrze w Halembie oraz historia 24-letniego Patryka z Gdańska, którego ciało znaleziono po trzech tygodniach od momentu gdy wyruszył w samotny rejs.

Serii będzie towarzyszyć nowy zbiór opowiadań oraz audobook przygotowany przez platformę Storytel.

Program „Opowiem ci o zbrodni” był jedną z najchętniej oglądanych lokalnych produkcji A+E Networks. Cykl premierowo pokazywany na antenie Crime+Investigation Polsat w okresie od 17 października 2018 roku i w ciągu ostatniego roku dotarł do 2,6 miliona widzów, w tym 1,1 miliona w grupie 16-49.

Nowe odcinki „Opowiem ci o zbrodni” będą pokazywane w piątki, od 20 września o godz. 22:00 w telewizji Crime+Investigation Polsat. Za produkcję programu odpowiada Kompania Mediowa, a ze strony A+E Networks producentem nadzorującym jest Agnieszka Kubiak, dyrektor ds. lokalnych produkcji i kreacji.

Facebook Comments