Maciej Dowbor odchodzi z Polsatu. Po 20 latach

Dość niespodziewanie pojawiła się informacja o zakończeniu przez Macieja Dowbora pracy w Telewizji Polsat.

Prezenter i dziennikarz związany był ze stacją przez 20 lat. Dowbor prowadził takie programy, jak między innymi „Przereklamowani”, „Wysportowani” i „Światowe Rekordy Guinnessa”, a także programy o tematyce sportowej. Był współprowadzącym magazyn „Się kręci”, prowadzącym „Got to Dance. Tylko taniec”, a od 2014 roku współprowadzącym „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. Współprowadził także takie wydarzenia jak między innymi Polsat Hit Festiwal.

Maciej Dowbor o swojej decyzji poinformował w mediach społecznościowych. Poniżej publikujemy pełną treść postu prezentera (pisownia oryginalna).

Żegnaj Polsat! Z tą decyzją biłem się od kilku a nawet kilkunastu miesięcy. Była ona jedną z najtrudniejszych w moim zawodowym życiu! Postanowiłem zakończyć mój „związek” z Telewizją Polsat. Dziś poinformowałem o tym moich przełożonych. Od razu ucinam spekulacje. Nic złego się nie stało, nie mam i nie miałem żadnych pretensji, żali ani otwartych konfliktów. Po prostu coś się we mnie wypaliło. Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść. A ja uznałem, że to jest ten moment, kiedy mogę odejść na własnych zasadach, zostawiajac po sobie, mam nadzieję, fajne projekty i dobre wspomnienia… W Polsacie spędziłem 20 lat bez kilku miesięcy. To był fantastyczny czas, który mnie ukształtował i w ogromnej mierze zawodowo stworzył. Otrzymałem mnóstwo szans rozwoju, robiłem rzeczy, o których wcześniej bym nie marzył! Dziesiątki programów, setki odcinków, niezliczone koncerty i inne wydarzenia sceniczne – sam sobie tego zazdroszczę! Spotkałem masę wspaniałych ludzi, w tym także osoby, które dziś z pełną odpowiedzialnością mogę nazywać przyjaciółmi! Dziękuję Wam wszystkim za ten niesamowity czas!
No i przede wszystkim dziękuje Wam Drodzy Widzowie, za to, że przez tyle lat byliście ze mną!
Na razie robie sobie przerwę. A co będzie dalej?! Czas pokaże! Póki co chce celebrować wakacje z moją rodziną, po raz pierwszy od wielu lat nie na planie!

Foto: Polsat

Facebook Comments