Netia i Palo Alto Networks łączą siły

Netia i Palo Alto Networks nawiązały współpracę, której celem jest zapewnienie działającym w Polsce firmom i instytucjom najwyższego poziomu cyberbezpieczeństwa.

Netia wzmacnia swoje kompetencje i ofertę rozwiązań w zakresie cyberbezpieczeństwa, o innowacyjne, wykorzystujące m.in. sztuczną inteligencję (AI) technologie Palo Alto Networks, które będą pomagały chronić zasoby cyfrowe jeszcze większej niż dotychczas liczby firm i instytucji w Polsce.

Polskie przedsiębiorstwa i instytucje są jednymi z najczęściej atakowanych w globalnej cyberprzestrzeni, a można się spodziewać, że przybierająca na sile wojna hybrydowa jeszcze to zjawisko nasili. Netia, jako jeden z czołowych operatorów telekomunikacyjnych i dostawców zaawansowanych rozwiązań ICT dla sektora B2B od wielu lat skutecznie odpowiada na te wyzwania. Bardzo się cieszę, że nasze portfolio w zakresie cyberbezpieczeństwa poszerza się o rozwiązania Palo Alto Networks, kolejnego potentata technologicznego, z którym mamy zaszczyt współpracować z korzyścią dla naszych klientów – powiedział Andrzej Abramczuk, Prezes Zarządu, Dyrektor Generalny Netia S.A.

Pierwszym wspólnym rozwiązaniem z Palo Alto Networks, która zostało przez Netię zaoferowane klientom jest Netia Managed Next Generation Firewall (w skrócie: Netia Managed NGFW).

Netia Managed NGFW zapewnia wielowarstwową ochronę zasobów sieci LAN klienta i jego użytkowników przed zagrożeniami internetowymi. Ochrona jest realizowana przez zarządzane i monitorowane urządzeń, które operator udostępnia w modelu usługowym, instalując w lokalizacji klienta na styku sieci LAN wraz z dostarczonym łączem dostępu do Internetu.

Szerokie spektrum oferowanych funkcji pozwala na dostosowanie zakresu ochrony do każdego rodzaju prowadzonej działalności. Wśród wielu zaawansowanych funkcji urządzeń od Palo Alto Networks, w zależności od konfiguracji, można wyróżnić m.in.: Firewall, VPN, Kontrola aplikacji, IPS (Intrusion Prevention System), AntiVirus, AntiMalware, Kontrola ruchu DNS/WWW, SSL Inspection. Zakres ochrony i polityka bezpieczeństwa mogą być indywidualnie dobrane do potrzeb danego klienta.

W ramach opłaty abonamentowej Netia zapewnia zarządzanie i stały proaktywny monitoring stanu bezpieczeństwa klienta, wsparcie techniczne 24/7 i konfigurację dostosowaną do indywidualnych wymagań.

Facebook Comments