„Nasza klasa” i „Gabinet numer 5” od września w Czwórce

We wrześniu na antenie Czwórki zadebiutują dwie nowe pozycje – program rozrywkowy „Nasza klasa” oraz serial medyczny „Gabinet numer 5”.

„Nasza klasa” od 3 września o godz. 21:00 (emisja po dwa odcinki)

Znane osoby zostaną „wywołane do tablicy” przez dzieci. Szkolną klasę pełną dociekliwych młodych ludzi odwiedzą: Anita Sokołowska, Mariusz Pudzianowski, Cleo, Karol Strasburger, Marcin Miller, Edyta Herbuś, Ruda z Red Lips, Bartek Kasprzykowski, Krzysztof Ibisz, profesor Jerzy Bralczyk, Michał Wójcik, Marcin Wójcik, Joanna Jędrzejczyk, Paweł Orleański, Paulina Gałązka, Tomasz Oświeciński, Gabriela Muskała, Rafał Rutkowski, Antek Królikowski, Łozo, Jan Kliment, Janusz Chabior, Mariusz Węgłowski i Igor Kwiatkowski.

Wszyscy oni zmierzą się z wyjątkowo bezpośrednimi pytaniami – o pracę, życie prywatne, czy czasy szkolne – a także przygotowanymi przez dzieci zadaniami specjalnymi, stanowiącymi niepowtarzalny sprawdzian nie tylko wiedzy i sprawności, ale też kreatywności i poczucia humoru.

Ponadto goście będą musieli podjąć wiele innych wyzwań, jak zacerowanie dziecinnej skarpetki, zatańczenie układu baletowego, wykonanie bukietu zaręczynowego, pokrojenie cebuli w piórka, odgadnięcie hitów disco polo, zagranie fragmentu sztuki teatralnej lub przeczytanie przepisu na naleśniki, jakby to był list miłosny. Za udział w programie gwiazdy nagradzane będą tak niebanalnymi prezentami jak płaszcz imperatora, pudełko na marzenia, półka na nagrody czy pluszowy kalafior.

„Nasza klasa” to program oparty na rozrywkowym formacie „Facing The Classroom”, który stał się hitem jednej z ostatnich edycji targów MIPTV w Cannes, a w tym roku uznany został za najlepszy francuski format eksportowy 2018.

„Gabinet numer 5” od środy 4 września o 21:30

„Gabinet numer 5” to zogniskowana wokół małomiasteczkowej przychodni nietypowa historia o lekarzach i pacjentach, z dużym ładunkiem humoru i sytuacji dramatycznych zarazem. Każda z postaci skrywa jakąś tajemnicę i drugą twarz, która często również okazuje się nie do końca prawdziwa, a w miarę rozwoju fabuły i odkrywania kolejnych kart poszczególne wydarzenia nabierają nowych, zaskakujących znaczeń. Akcja „Gabinetu numer 5” rozgrywa się w małym miasteczku Bolesna, gdzie w miejscowej przychodni przecinają się drogi bohaterów – lekarzy, pracowników ośrodka, pacjentów i okolicznych mieszkańców.

Opowieść rozpoczyna się w dniu, gdy bezrobotny lekarz, Adam Domański – w tej roli Tomasz Sobczak – ścigany przez męża swojej kochanki, Magdy (Natalia Lesz), dostaje propozycję nie do odrzucenia z urzędu pracy i mimo woli zmuszony jest objąć wakat w przychodni w Bolesnej – pełnej sfrustrowanych pacjentów, zmęczonych lekarzy i odległych terminów oczekiwania na wizyty u specjalistów.

Domański szybko daje się poznać jako świetny diagnosta o ogromnej wiedzy i… bezceremonialnie szczery arogant, który oddziela troskę o zdrowie pacjentów od konwenansów, a relacje służbowe od towarzyskich uprzejmości, budząc konsternację wśród pacjentów i pracowników ośrodka. Ciętym językiem i sarkastycznym poczuciem humoru Domański skutecznie trzyma wszystkich na dystans, chroniąc jednocześnie swoją prywatność i prawdę o problemach, które stara się ukryć. Nic dziwnego, że już na wstępie zraża do siebie swojego nowego szefa, Dyrektora Żyłkę (Sylwester Maciejewski) i że różnie wyglądają jego interakcje z resztą zespołu: pediatrą – Basią Targalską (Marta Król) całym sercem oddaną swoim pacjentom i spodziewającej się wkrótce własnego dziecka, młodym ambitnym lekarzem – Mieszkiem Małeckim (Damian Kulec), ujmującą i empatyczną pielęgniarką – Anią (Anna Szymańczyk) oraz opryskliwą i wygadaną recepcjonistką – Grażyną (Jolanta Niedźwiecka). Śledząc zawodowe i prywatne perypetie każdego z nich, poznajemy historie ich pacjentów i ich własne, a jednocześnie widzimy ich w realiach doskonale nam znanych z życia – choć rzadko pokazywanych w serialach – źle wyposażonych gabinetów, zatłoczonych korytarzy i kolejek, gdzie toczą się niekończące się rozmowy o chorobach i o życiu. Sytuację w przychodni i losy bohaterów dodatkowo komplikuje śmierć tajemniczego pacjenta (Cezary Szczygielski) oraz morderstwo, do jakiego dochodzi w mieszkaniu Domańskiego, które dają początek dwóm pełnym zagadkowych wątków i nieoczekiwanych odkryć śledztwom.

Wśród twórców znaleźli się autorzy sukcesu hitu Czwórki „Sprawiedliwi – Wydział Kryminalny”: scenarzysta – Przemysław Hoffmann, reżyser – Wojciech Todorow i producentka – Monika Galliot Salińska. Za produkcję w ATM Grupa S.A. odpowiadają Monika Galliot Salińska i Elżbieta Szafrańska.

Facebook Comments